Поліція розслідує руйнування у Києво-Печерській лаврі

Поліція розслідує руйнування у Києво-Печерській лаврі

Києво-Печерська Лавра

Співробітники Мінкульту зафіксували аварійний стан приміщення на території лаври та подали заяву до поліції.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом незаконного руйнування об’єкту на території Києво-Печерської лаври. Про це повідомила прес-служба столичної поліції у Facebook у четвер, 13 квітня.

Представники Міністерства культури та інформаційної політики звернулися до поліції із заявою щодо виявлення пошкоджень та руйнувань одного з корпусів лаври.

«Працівники Мінкульту зафіксували аварійний стан приміщення на території Києво-Печерської лаври, непридатний для експлуатації, та явні ознаки руйнування», — йдеться у повідомленні.

Правоохоронці з’ясовують усі деталі та збирають докази протиправних дій, а саме — навмисного незаконного знищення, руйнування чи пошкодження об’єктів культурної спадщини або їхніх частин.

Санкція статті передбачає штраф у розмірі від двох до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на термін до трьох років, або позбавлення волі на той самий термін, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на термін до трьох років або без такого.

Нагадаємо, напередодні комісія Мінкульту розпочала роботу на території Києво-Печерської лаври та зафіксувала порушення. Представники Української православної церкви Московського патріархату залишили по собі гори сміття та понівечені приміщення.

За підсумками роботи у Києво-Печерській лаврі комісія Мінкульту опечатала одне із приміщень святині.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua