Полковник ЗСУ: окупувати Київ не зможе навіть уся російська армія

Полковник ЗСУ: окупувати Київ не зможе навіть уся російська армія.

Полковник ЗСУ: окупувати Київ не зможе навіть уся російська армія. Фото: kp.ua

Український військовий експерт вважає, що Київ росіяни не зможуть захопити навіть якщо кинуть на столицю всю свою армію.

Столиця України має цілу низку переваг для оборони, які не дозволять окупаційній армії захопити місто. Про це розповів в інтерв’ю «24 Каналу» полковник запасу ЗСУ та військовий експерт Роман Світан.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

На думку військового, хоча ризик нового наступу армії окупанта існує, Україна готова до нього. Такі міста як Київ чи Харків захопити неможливо, вважає Світан. Причина цього – велика площа та кількість населення у цих містах.

Так, для того, щоб захопити Харків, на думку експерта, потрібно 150 тисяч добре навчених військових, а щоб оточити це місто – 400 тисяч. Для Києва ці цифри значно зростають, для захоплення Києва потрібний 1 мільйон солдатів, а для оточення столиці – 1,5 мільйона.

На думку Світана, провести такі масштабні операції під час нападу з боку Білорусі,  через Сумську чи Чернігівську область неможливо. Тим більше, завдання ускладнюється тим, що ЗСУ добре зміцнив лінії оборони поблизу столиці з лютого 2022 року.

На думку Романа Світана, новий наступ на Київ для російських військ закінчиться ще гірше, ніж навесні минулого року.

Єдиний напрямок, де росіяни мають шанс на успіх і куди вони можуть піти навесні — з боку міста Валуйки у бік кордону Харківської та Луганської областей. Причина в тому, що Валуйки – це великий транспортний вузол і вже зараз там є кілька російських дивізій.

Нагадаємо, глава МЗС України Кулеба говорив ще восени, що Російська Федерація стягує до Білорусі до кордонів з Україною військову техніку та живу силу, а також намагається втягнути білоруських військових у прямий військовий конфлікт. Мета цих військових заходів – послабити контрнаступ ЗСУ на півдні та сході.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua