Польща розглядає можливість повного закриття кордону з Білоруссю

Варшава розгортає все більше військ біля білоруського кордону.

Польща хоче захистити свою територію від «Вагнера» / фото ua.depositphotos.com

Уряд Польщі розглядає можливість повного закриття кордону з Білоруссю для захисту країни. Це пов’язано з присутністю найманців ПВК «Вагнера» на території цієї РБ.

«Ми розглядаємо будь-які кроки, які будуть необхідні для захисту нашої території, захисту наших громадян, включаючи повну ізоляцію Білорусі, повне закриття кордону», — заявив заступник глави МЗС Польщі Павел Яблонський в інтерв’ю CNN.

За його словами, закриття кордону буде крайнім заходом, який Польща бажала б уникнути, але, якщо напади й спроби дестабілізації продовжуватимуться, то у Варшави не буде іншого виходу. Посадовець наголосив, що загроза з боку Білорусі є реальною й «вагнерівці» вже намагались проникнути на територію Польщі.

Відео дня

«Ми очікуємо нових спроб атак на нашому кордоні, можливо, нових спроб порушення нашого повітряного простору», — зазначив Яблонський.

Він додав, що «вони намагатимуться продемонструвати, що можуть робити все, що їм заманеться». У відповідь на це Польща розгортає все більше військ поблизу білоруського кордону.

Польсько-білоруські відносини — останні новини

Після невдалого червневого заколоту у Росії бойовиків ПВК «Вагнер» почали перекидати у Білорусь разом з технікою.

23 липня Олександр Лукашенко скаржився Володимиру Путіну, що члени ПВК нібито рвуться до Польщі «на екскурсію».

При цьому частину бойовиків перекинули у бік так званого Сувальського перешийку (коридору). Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький вважає, що це «крок до подальшої гібридної атаки на польську територію».

Пізніше, 1 серпня, два військові вертольоти Білорусі перетнули кордон з Польщею в районі Біловежі на дуже низькій висоті, через що їх не одразу змогли засікти радарами. Це викликало дипломатичний скандал.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua