Популярна акваріумна рибка прижилася в Україні: де можна побачити у дикій природі

Яскраві красуні пристосуватися до місцевих умов завдяки постійно теплій воді.

Рибки гупі прижилися у водоймах України / колаж УНІАН, фото Вікіпедія

Акваріумна рибка гупі (Poecilia reticulata), добре відома завдяки своїй яскравості та невибагливості, вже давно освоїлася в українських водоймах. Цей тропічний вид мешкає у меліораційному каналі біля Бортницької станції аерації в Києві.

Про це повідомила іхтіологиня Інституту зоології імені І. І. Шмальгаузена НАН України Юлія Куцоконь у коментарі «Телеграфу». За її словами, стабільна популяція гупі в Україні існує з початку 1980-х років.

Рибки змогли пристосуватися до місцевих умов завдяки постійно теплій воді та інтенсивній течії в окремих ділянках каналу. Попри високу забрудненість водойми, гупі не лише виживають, а й активно розмножуються.

Відео дня

«Хоч вода і забруднена, і смердюча, але вони там живуть цілий рік і успішно розмножуються, і їх там висока чисельність», — зазначає фахівчиня.

Читайте також:

У Дніпрі можуть з’явитися піраньї: іхтіологиня назвала головну умову

У Київському зоопарку родина королівських фазанів поповнилася пташенятами (фото)

У Чорнобильській зоні зробили кумедне фото сарни

Основна колонія риб мешкає у верхній частині каналу, де швидка течія забезпечує кращу циркуляцію води. Натомість у повільніших ділянках, де накопичуються відходи, гупі практично не трапляються через непридатні умови.

За словами Куцоконь, останнім часом кількість гупі дещо скоротилася. Причиною стала поява ротаня-головешки — хижої інвазивної риби, яка також оселилася у водоймі.

Довідка. Гупі — це невеликі тропічні рибки, що походять із Південної Америки, зокрема з басейнів Амазонки, Оріноко, а також річок у Венесуелі, Бразилії, Суринамі та Гвіані. У природі вони мешкають у прісних і слабосолоних водах, переважно в мілководних ділянках із повільною течією.

Завдяки невибагливості, яскравому забарвленню самців і високій здатності до розмноження гупі стали одними з найпопулярніших мешканців домашніх акваріумів у світі.

У морі біля Одеси помітили отруйного морського дракона — подробиці

Як писав УНІАН, в Одесі, на узбережжі Чорного моря, помітили небезпечну отруйну рибу – великого морського дракона, який відомий також як морський скорпіон.  Керівник громадської організації «Зелений лист», еколог Владислав Балінський розповів, що ця риба живе у Чорному та Середземному морях — мешкає на глибині, де заривається в мул, підстерігаючи здобич. Шипи морського дракона мають отруйні залози, укол цими шипами для людини дуже болючий, спричиняє набряк, почервоніння, нудоту, жар, у важких випадках можливий параліч кінцівки, серцева недостатність та судоми, без відсутності своєчасної допомоги – летальний кінець.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua