Поруч із Софійським собором розкопали підземні ходи — фото

Поруч із Софійським собором розкопали підземні ходи – фото.

Поруч із Софійським собором розкопали підземні ходи – фото. Фото: Вадим Кириленко

Ремонтно-реставраційні роботи відбуваються на території Національного заповідника «Софія Київська». Завдяки тому, що археологи працювали і в останній військовий рік, вдалося знайти раніше невідомі підземні ходи, які ведуть до знаменитого Софійського собору.

Трапезна церква 18 століття була побудована на більш старих підвалах, вони датуються 17 століттям. Раніше над цими підвалами стояла стара дерев’яна церква, яка передувала нинішній Трапезній.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

За словами першого заступника директора заповідника, у цих підвалах планується відкрити Музей археології заповідника, повідомляє ТСН. Інтерес для туристів будуть не лише експонати, а й самі підземні галереї – вони теж цікаві.

Саме у підвалах під Трапезною церквою було виявлено раніше не обстежені три підземні ходи. Вчені з’ясували в архівах, що вже в 19 столітті, коли відбувалася розбудова Трапезної церкви, ці ходи вже були засипані. Куди вони ведуть — невідомо, але, за попередніми даними, один із ходів веде прямо до Софійського собору.

Наразі археологи хочуть повністю розкопати всі три ходи, щоб їх дослідити та розкрити загадку у самому центрі Києва.

Інтерес представляє навіть побутове сміття, яке дістають під час розкопок — воно датоване 18-19 століттями і розкриває побут киян того часу.

Фото: Вадим КириленкоФото: Вадим Кириленко

Фото: Вадим КириленкоФото: Вадим Кириленко

Фото: Вадим КириленкоФото: Вадим Кириленко

Фото: Вадим КириленкоФото: Вадим Кириленко

Фото: Вадим КириленкоФото: Вадим Кириленко

Нагадаємо, недалеко від Києва, у Бучанському районі, у 2021 році виявили три стоянки давніх людей. Знахідці понад десять тисяч років.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua