Будинок на вул. Сальського, який пошкодили російські війська 8 липня 2024 року. КМДА
У Києві будинок на вул. Володимира Сальського, 19, що був пошкоджений внаслідок російської атаки 8 липня, відновлять коштом міського бюджету. Про це йшлося під час зустрічі з Парламентським секретарем Міністерства закордонних справ Латвії Даце Мелбарде.
Про це повідомив заступник голови КМДА Вячеслав Непоп.
Зазначається, що наразі завершене інструментальне обстеження будинку, в якому внаслідок російського обстрілу загинули 13 людей, із них — 5 дітей. Готовий звіт про технічний стан будівлі передали комунальному підприємству "Житлоінвестбуд-УКБ", яке відновлюватиме пошкоджену багатоповерхівку.
"Маючи результати цього звіту, підприємство вже може починати проєктування, відбудову зруйнованої частини та капітальний ремонт частини будинку", — сказав Непоп.
Будинок на вул. Сальського, який пошкодили російські війська 8 липня 2024 року. КМДА
За його словами, згідно із розпорядженням КМВА від 14 серпня цей будинок уже включений до переліку об’єктів, які відновлюватимуть за рахунок коштів міського бюджету. В адміністрації зауважили, що мешканцям, які потребують тимчасове житло на час відновлювальних робіт, надається необхідна допомога.
"Так, 30 людей, а саме 10 родин, погодились на тимчасове житло та вже заселені у квартири на вул. Михайла Максимовича. Ці помешкання обліковуються на балансі КП "Фінансова компанія "Житло-інвест", — сказав Непоп.
Будинок на вул. Сальського, який пошкодили російські війська 8 липня 2024 року. КМДА
Власники квартир, що не зазнали пошкоджень будівельних конструкцій, можуть отримати компенсації за державною програмою "єВідновлення" — до 350 тис. грн на проведення ремонту. Нормативи щодо сум компенсації встановлює уряд. У КМДА нагадали, що Латвійська Республіка з початку повномасштабного вторгнення допомагає Україні, Києву зокрема, впоратися з наслідками збройної агресії Росії. Зокрема, місто-побратим Рига минулого року відправило до Києва 100 теплових гармат та близько 70 генераторів для сталого проходження опалювального сезону в умовах блекаутів через атаки на енергоінфраструктуру столиці. Крім того, під час Інвестиційного форуму Києва у м. Брюссель Рига разом з іншими 11 європейськими країнами підписали Спільну декларацію про підтримку швидкої та сталої реконструкції Великого Києва для протидії руйнуванням від нападів Росії.
Що відомо про обстріл Києва та Київської області 8 липня
Зранку 8 липня на Київщині та в Києві працювали сили ППО через ракетну атаку РФ. Ракетний удар по Києву, який війська РФ здійснили 8 липня, забрав життя 33 людей. Пошкоджені загалом 129 будівель усіх форм власності.
Зокрема, під час ранкового ракетного обстрілу столиці постраждала дитяча лікарня "Охматдит". Війська РФ цілеспрямовано запустили по дитячому медзакладу ракету Х-101. Російська ракета Х-101 складається із компонентів західного виробництва. Це свідчить про успіхи Москви в обході санкцій.
Найбільша кількість жертв — у житловому будинку на вул. Володимира Сальського в Шевченківському районі. Там загинули 14 мешканців, з них — 5 дітей. У лікарні НДСЛ "Охматдит" загинули 2 людини, у бізнес-центрі в Солом'янському районі — 7 людей, у клініці "Адоніс" — 9. Неподалік станції метро "Лук'янівська" загинули двоє громадян. Постраждала 121 людина, зокрема 10 дітей.
Також у Києві через обстріл РФ повністю зруйновані або пошкоджені три трансформаторних підстанції.
На Київщині унаслідок атаки російських військ 8 липня влучань в об'єкти не зафіксовано. Осколкові поранення отримали двоє людей.
Через ракетну атаку російських військ на цивільні об'єкти Києва міська влада оголосила вівторок, 9 липня, днем жалоби.
Топ дня
Живопис на межі втрати: Церкву всіх святих у Києво-Печерській лаврі відреставрують коштом Японії 21 серпня, 20:13
Засідання у справі митрополита Павла перенесли на 30 вересня 21 серпня, 15:39
Отримали понад 24 літри: у Києві збирали кров для військових 21 серпня, 13:06
Тривога тривала понад 9 годин: наслідки атаки російських дронів на Київщину 21 серпня, 11:52
Рада з відновлення дитячої лікарні «Охматдит» провела перше засідання: що вирішували Доповнено 20 серпня, 20:01
Вибір редакції
Кияни хочуть бачити у місті більше квітучих острівців без скошування різнотрав’я
Військове кладовище на Київщині: пояснили, чому перемогла компанія, яку створили під тендер
Кличко розповів, як Київ готується до складної зими та опалювального сезону
Міст-хвиля і рекреаційна зона на острові: Кличко пояснив, чому не зупинили будівництво під час воєнного стану
Зібрав понад 1 млн грн: Буча зустріла волонтера з Полтавщини, який ініціював велопробіг на підтримку ЗСУ