Посли 10 держав-членів НАТО відвідали Бучу та Гостомель на Київщині

Фото: Olga Stefanishyna/Twitter

До Києва прибула група послів-постійних представників держав-членів при НАТО з Польщі, Чехії, Болгарії, Словаччини, Північної Македонії, Албанії, Естонії, Латвії, Литви та Румунії аби обговорити комплексну допомогу Україні. В рамках візиту вони відвідали деокуповані після масштабного вторгнення Росії в Україну Бучу та Гостомель на Київщині.

Про це повідомила віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина

"Для мене цей візит важливий, адже ці посадовці мають фізично побачити та відчути біль українців за злочини та знущання над нами, за наслідки війни, розв’язаної Росією. Вони мають відчути особисту відповідальність за рішення, які ухвалюються в їхніх столицях і якою є їхня ціна",— каже Стефанішина.

За її словами, іноземним гостям показали, зокрема, знищений найбільший літак у світі "Мрія" та розповіли про важкі бої, що точилися за аеропорт і селище.

Посли десяти країн-членів НАТО відвідали Гостомель на Київщині Фото: Olga Stefanishyna/Twitter

У Бучі делегація відвідала квартиру молодого подружжя, в яку потрапив снаряд. Люди лишилися живі лише за щасливого збігу оставин.

Посли десяти країн-членів НАТО відвідали зруйновану квартиру у Бучі на Київщині Фото: Olga Stefanishyna/Twitter

Віце-прем’єрка зазначила, що під час зустрічі обговорювався комплексний пакет допомоги Україні, а також його фінансування. Зокрема, домовилися активізувати зусилля, щоб забезпечити термінові потреби України.

Також йшлося про гарантії безпеки для нашої держави в рамках Київського безпекового договору. А саме про те, що Україна потребує військового планування на роки вперед, що також вимагатиме відповідного планування і від союзників.

Що відомо

  • Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що одного дня Україна стане членом НАТО, але це не станеться в короткі терміни
  • 30 вересня президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку щодо вступу України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії і Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.
  • Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30-ти союзників.
  • Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до НАТО, заявивши, що євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua