Зокрема системи Hawk та Bradley вже показали свою ефективність на полі бою в Україні, зазначив Павло Нарожний.
Військовий експерт наголосив, що ця зброя є ефективною на полі бою / колаж УНІАН, скриншот, фото 35 обрмп ім. М. Остроградського
ЗРК Hawk, які Україна планує придбати у США — доволі застарілі. Однак модифікація Phase III є найбільш модернізованою серед них. Про це в етері «Radio NV» розповів засновник благодійної організації «Реактивна пошта», військовий експерт Павло Нарожний.
«Що вони здатні збивати — абсолютно всі дрони, які запускають росіяни. Вони здатні збивати крилаті ракети й літаки, вертольоти в зоні своєї дії. Вона здатна знищувати значну кількість загроз, які є в нашому повітряному просторі. Такі системи Hawk нам вже передавали — і США й Іспанія, Греція. Вони є на озброєнні в Україні й вони ефективно використовуються. Ці системи нам як повітря потрібні, бо всі розуміють, що кількість загроз з повітря буде тільки більшати», — сказав Нарожний.
Крім того, Україна планує придбати у США й БМП Bradley. За словами Нарожного, задачею цих машин на полі бою в Україні є транспортування піхоти та її підтримка.
Відео дня
«І ці системи — вони доволі ефективні. Головний її плюс — вона дуже гарно захищена. І в неї стоїть автоматична гармата. Їх наші піхотинці просто обожнюють. Вони нам потрібні, скільки є в американській армії, ми всі готові забрати», — додав Нарожний.
Він також прокоментував інтервʼю Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського The Washington Post. У ньому Головком зокрема заявив, що Україні потрібна далекобійна зброя від союзників для ударів по РФ без жодних обмежень. За словами експерта, Україні це необхідно в першу чергу для захисту власного неба.
«Ми щодня розбираємо Patriot, Hawk, різні інші системи ППО. Ми будуємо щит, а ворог постійно збільшує виробництво своїх ракет та дронів. Ми повинні не нескінченно розбудовувати цей щит. Ми повинні знищити на землі ці дрони, виробництво, фахівців цих дронів. Аби нам не треба було зупиняти ворога на нашій території», — пояснив Нарожний.
Експерт зазначив, що теоретично Україна може отримати від США ряд засобів повітряного нападу.
«Це ракети JASSM, аналог Storm Shadow та SCALP. Це ракети повітряного пуску з дальністю 500 кілометрів… Це можуть бути КАБи великого радіуса дії — до 300 кілометрів. Це бомби з реактивним двигуном. І найбільш ідеальний варіант — це Tomahawk. Але тут багато питань — це пускова платформа, передачі технологій. Ці Tomahawk США не передавали поки що жодному зі своїх союзників», — зазначив Нарожний.
Читайте також:
У Forbes пояснили, чи зможуть США конкурувати у війні дронів з аналогом «Шахеда»
Не тільки Tomahawk: експерт розповів, які ракети допомогли б Україні зупинити Путіна
Україна не отримає обіцяні Трампом системи Patriot до весни 2026 року, — Spiegel
Зброя від США: що відомо
Напередодні стало відомо, що держдепартамент США схвалив продаж Україні двох пакетів зброї та обладнання на загальну суму 322 мільйони доларів. Туди зокрема увійдуть ракетні системи HAWK Phase III та БМП Bradley, а також їхній ремонт та підтримку.
«Реалізація цього запропонованого продажу вимагатиме тимчасового службового відрядження приблизно п’яти представників уряду США та п’ятнадцяти підрядників до України. Цей запропонований продаж не матиме негативного впливу на обороноздатність США», — додали в американському Агентстві з питань співробітництва в галузі оборони та безпеки.
Водночас видання Politico писало, що один із головних союзників України відмовився від проєкту Трампа щодо закупівлі зброї. Як виявилося, Париж не приєднається до ініціативи щодо закупівлі американської зброї через заклик президента Франції Еммануеля Макрона створювати власну оборонну промислову базу за рахунок закупівель на місцевому ринку.
«Французький уряд також зазнає труднощів зі збільшенням власних витрат на оборону, оскільки намагається скоротити бюджет і стримати величезний дефіцит», — наголосили у Politico.