Практично вся Чорнобильська зона може бути замінована

Практично вся Чорнобильська зона може бути замінована.

Практично вся Чорнобильська зона може бути замінована. Фото: АНТИКОР

Виявилося, що понад 95% території зони відчуження ЧАЕС є потенційно небезпечною для людей. Бо її ніхто не перевіряв на наявність мін та інших боєприпасів, що не розірвалися.

Більшість зони відчуження може бути замінована, оскільки фахівці поки що не можуть її обстежити. Такою інформацією поділився голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Євген Крамаренко, пише «Укрінформ».

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Розміновані лише об’єкти у зоні, необхідні для повсякденної діяльності її працівників. Проте вся територія, вкрита лісом, може бути замінована.

Є й складнощі у цьому процесі. Розмінування може спричинити переміщення поверхневого шару, який забруднений радіонуклідами. При цьому, заспокоює Крамаренко, через велику площу, 2 600 кв. км, радіація не вийде межі зони відчуження.

Чорнобильська зона відчуження перебувала в окупації з 24 лютого по 31 березня 2022 року, за цей час росіяни зіпсували цю землю, заклавши в неї боєприпаси на довгі роки вперед.

Нагадаємо, за даними на початок лютого 2023 року на Київщині після деокупації правоохоронці зафіксували 25 випадків підриву громадян на мінах. Крім того, було пошкоджено 25 одиниць техніки.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua