Право на бездимне середовище: на куріння в кафе чи в будинку можна поскаржитись онлайн

Фото: Суспільне Луцьк

В Україні запрацювала онлайн-платформа – nosmoking.phc.org.ua. Там можна подати скаргу, якщо хтось порушує антитютюнове законодавство. Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я.

"За міжнародними дослідженнями в Україні щороку від пасивного куріння гине близько 13 тисяч людей. Щоб громадянам було легше контролювати своє право на бездимне середовище, ми створили цей простий онлайн-сервіс", – пояснює головний фахівець із поведінкових факторів ризику ЦГЗ Олег Дудін.

Українці можуть повідомити онлайн про такі порушення:

  • куріння в ресторанах, барах, кафе;
  • куріння в громадських місцях, житлових будинках, у транспорті;
  • реклама тютюнових виробів;
  • нелегальна торгівля тютюновими виробами;
  • відсутність попереджувальної інформації та наявність заборонених предметів для куріння.

Система автоматично направить скаргу до відповідного органу контролю.

"Унаслідок поширеності тютюну в Україні щороку передчасно помирає 85 тисяч людей. Це близько 230 людей щодня", – розповів виконавчий директор ГО "Центр громадянського представництва "Життя" Дмитро Купира.

У ЦГЗ закликають відстоювати своє право на бездимне середовище. Також радять звертатись до адміністрації закладу та поліції, якщо курець відмовляється припинити порушувати закон.

Що відомо

  • З 11 липня громадських місць, де не можна палити, стає ще більше. Також до сигарет прирівняли й засоби для нагрівання тютюну. Це – зміни до антитютюнового законодавства, які внесли депутати.
  • Зокрема, не можна курити у ресторанах, зупинках, вокзалах, театрах, готелях, громадському транспорті, таксі та у місцях загального користування житлових будинків. Також штрафуватимуть заклади за розміщення попільничок, кальяну чи за дозвіл на куріння.
  • Київське управління Держпродспоживслужби здійснює перевірки, як у ресторанах столиці дотримуються вимог антитютюнового законодавства.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua