«Прибираємо наслідки руського миру». У Києві волонтери розбирають завали у Протасовому Яру від ракети РФ

Фото: Суспільне

Зранку 3 січня у київському Протасовому Яру зібрались активісти, волонтери та місцеві жителі. Разом вони прибирають сміття та розбирають завали, які утворились через ракетну атаку на столицю 31 грудня. На місці побувала кореспондентка Суспільного.

16-річна Валерія побачила у соцмережах пост, що потрібна допомога. Разом з подругою приїхала з лівого берега виносити сміття о 9 ранку. Дівчина вже має подібний досвід: після деокупації Бучі, Ірпеня та Гостомеля їздила туди прибирати разом з іншими волонтерами.

Фото: Суспільне

Фото: Суспільне

"Зараз ламаю шифер та складаю його у мішки. Все, що можна робити, те і роблю. У мене є 2 руки, тож працювати вмію", – каже вона.

Інший чоловік приїхав також з іншого району – з Голосіївського. Юрій пояснює, прийшов, оскільки потрібно допомагати країні. Тільки тут морально важко, бо це чиєсь життя. І воно кардинально змінилось.

Фото: Суспільне

Фото: Суспільне

У соцмережах кинув клич про прибирання Сергій Нікітін, який живе у 500 метрах від місця падіння ракети. Він покликав людей показати, що українці не зламались. Що в нас є сили приходити на поміч один одному, коли трапилось якесь лихо.

Фото: Суспільне

Фото: Суспільне

"Ми прибираємо наслідки руського миру. Мабуть, вони десь побачили тут бази американців чи ще когось. У цьому будинку жила сім'я з дитиною. Дружина була на кухні. На жаль, вона загинула", – розповідає він.

Фото: Суспільне

Фото: Суспільне

Сьогодні тут зібрались близько 100 людей, які прийшли на допомогу. Вони разом з комунальниками хочуть дотемна вивезти габаритне сміття. Згодом планують завершити прибирання та разом з місцевою владою ремонтувати пошкоджені будинки.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua