Пригожин звинуватив еліти РФ у перешкоджанні повній мобілізації — ISW

На думку аналітиків «Інституту вивчення війни», Пригожин зараз стверджується як політична сила, використовуючи свою популярність і зв’язок з ПВК «Вагнер».

«Кухар Путіна» звинуватив російські еліти в перешкоджанні повній мобілізації в рф / фото Комерсант

Ватажок ПВК «Вагнера» Євген Пригожин, який користується все більшою популярністю і стверджується як політична сила в РФ, піддав критиці російських олігархів і еліту за те, що вони живуть в «комфортному стані» і перешкоджають повній мобілізації населення Російської Федерації.

Як відзначають аналітики Інституту вивчення війни (ISW), «кухар Путіна» 31 жовтня відкрито заявив: «Поки діти (еліт — ред.) не підуть воювати, повної мобілізації в країні не буде».

У ISW не виключають, що Пригожин через свій високий рейтинг рано чи пізно може створити власну партію. А вже зараз він став атакувати місцевих чиновників. Зокрема він звернувся до Генпрокуратури РФ на прохання порушити кримінальну справу за фактом «організації» губернатором Санкт-Петербурга Олександром Бєгловим «злочинної спільноти» в місті.

Відео дня

«Пригожин стверджував, що злочинна мережа Бєглова має намір пограбувати державний бюджет і збагатити корупціонерів. Ймовірно, він використовує свою критику Бєглова та інших петербурзьких політиків для ще більшого підвищення власної репутації», — йдеться у звіті.

В ISW повідомляють, що одночасно з атаками на політиків Пригожин оголосив про створення «Центру ППК «Вагнера» в Санкт-Петербурзі, який відкриють 4 листопада.

«Він підкреслив, що не повідомляв адміністрації Санкт-Петербурга про створення центру, оскільки місцева влада не є «достатньо представницькою структурою, щоб втручатися в роботу ПВК «Вагнера», — розповіли в ISW.

«Кухар Путін» закликав місцевих чиновників, у яких є проблеми з його центром, подати на нього в суд і припустив, що створить нові філії, якщо філія в Санкт-Петербурзі буде успішною.

Вплив Пригожина незабаром може загрожувати владі Путіна — ISW

Експерт висміяв лінію оборони Бєлгородської області (відео)

Армія Кадирова почне вбивати росіян, це питання часу – Данілов

Варто звернути увагу, що всю цю діяльність Пригожин розгорнув, попри те, що ПВК заборонені законодавством РФ.

Роль Пригожина у РФ

24 лютого російські війська розпочали повномасштабне вторгнення в Україну. Серед тих, хто взяв участь у військових діях на українській території виявилися бойовики ПВК «Вагнер».

Через значні втрати, «вагнерівці» почали вербувати до себе ув’язнених. Так, Євген Пригожин особисто агітував «зеків» в одній з колоній суворого режиму. Тоді він заявив, що воювати підуть «або ПВК і зеки, або ваші діти».

Пізніше російські ЗМІ розкрили, що Пригожин завербував понад тисячу ув’язнених, а також маніяка-канібала, який відбував покарання в одній з в’язниць в російському місті Саратов.

ЗМІ називають Пригожина «кухарем» президента Росії Володимира Путіна. Раніше УНІАН писав, що Путін залежить від «вагнеровців» у боях за Бахмут і, ймовірно, намагається умиротворити Пригожина, який продовжує нарощувати владу в Росії.

Крім того, Пригожин продовжує сіяти розкол в уряді РФ, публікуючи інформацію про спорудження укріплень на сході України, які назвали «лінією Вагнера».

Що таке «лінія Вагнера»: довідка

За відомостями експертів, Пригожин хоче, щоб ця лінія оборони захищала кордон Бєлгородської області з Луганською, Харківською та Сумською областями України, але не охоплювала північну частину Луганської області. Аналітики відзначили, що це суперечить обіцянці російської влади — вони стверджували, що зможуть «захистити» всю Луганську область.

Є й інша версія — «лінія Вагнера» прикриватиме лише ту частину Луганської області, яку противник тримав під контролем до повномасштабного вторгнення в Україну. 

22 жовтня військовий оглядач Денис Попович повідомив, що на напрямках міст Сватове і Кремінна Луганської області російські загарбники будують «лінію Вагнера» і намагаються контратакувати. Експерт додав, що протяжність цієї лінії становить приблизно два кілометри.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua