Прикрашали під звуки тривоги. У на Алеї Героїв Небесної Сотні встановили «Ялинку для Героїв»

Фото: Юлія Коршенко / Суспільне

У Києві біля тимчасового Меморіалу на Алеї Героїв Небесної Сотні у п'ятницю, 23 грудня, встановили "Ялинку для Героїв". Родичі загиблих учасників Революції гідності прикрасили різдвяне дерево власноруч зробленими білими і синьо-жовтими янголами та іграшками.

Учасники акції прикрашали ялинку під час повітряної тривоги, опісля спустилися в найближче укриття, повідомляє кореспондентка Суспільного Юлія Коршенко.

Прикрашена власноруч зробленими білими і синьо-жовтими янголами «Ялинка для Героїв». Фото: Юлія Коршенко / Суспільне

Серед присутніх Наталія Бойків — дружина загиблого активіста Євромайдану Володимира Бойківа. Жінка щороку приходить сюди прикрасити "Ялинку для героїв" і вшанувати пам'ять всіх, хто загинув виборюючи незалежність України.

"Для мене це святе місце. Мій чоловік загинув 19 лютого (2014 року — ред.). Звичайно, я завжди тут. І напередодні різдвяних свят традиційно ми ставимо ялинку, плетемо різдвяні віночки і таким чином ніби згадуємо, що рідні з нами поруч в одній молитві, святою вечерею. І на сьогоднішній день, коли триває російська агресія, це пам’ять про загиблих на війні. Таким чином ми вшановуємо і віддаємо свою частинку душі. Ми живемо і повинні їх пам’ятати", — розповіла Наталія Бойків.

Рідні загиблих учасників Революції Гідності прикрашають «Ялинку для Героїв». Фото: Юлія Коршенко / Суспільне

Прийшла прикрасити "Ялинку для Героїв" і вшанувати пам'ять загиблих учасників масових акцій протесту у 2014 році киянка Ольга Гвяздовська.

"Це наші герої. Ми вдячні кожному, завдяки ним ми зараз живемо. І не прийти сюди було б неправильно і безсердечно. Тому ми також зробили янголів вчора і ми сьогодні прийшли і тривога не завадила їх повісити", — розповіла жінка.

Акцію "Ялинка для Героїв" сьомий рік поспіль організовують близькі Героїв Небесної Сотні, Музей Майдану та партнери.

Прикрашали під звуки повітряної тривоги. Фото: Юлія Коршенко / Суспільне

"Напередодні ми створили іграшки для прикрашання різдвяних вінків і нашого різдвяного дерева. Тут у нас знаходиться дзвін гідності. Це нова наша практика, яку ми пропонуємо нашим гостям в пам’ять про загиблих на Алеї Героїв Небесної Сотні, ми вдаряємо в дзвін гідності. Мали 10 хвилин після оголошення тривоги, щоб прикрасити це різдвяне дерево. Крокуємо до різдвяних свят, Різдво неодмінно буде, новий рік настане і ми обов’язково переможемо", — каже екскурсоводка музею Майдану Вікторія Бойко.

Кожен учасник акції «Ялинка для Героїв» міг вдарити у «Дзвін гідності» у пам’ять про Героїв Небесної Сотні. Фото: Юлія Коршенко / Суспільне

Вона пригадала й деяких загиблих учасників Революції Гідності.

Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні. Фото: Юлія Коршенко / Суспільне

"Роман Гурик — він шостий з родини, який загинув за незалежність. В такому ж віці рідні брати його діда були вояками УПА. Або Устим Голоднюк — улюбленець дівчат, якому дівчата досі пишуть листи. Мені інколи здається, що я тривалий час знала його особисто. Або Яків Зайко. Я його знала особисто. Він учасник трьох революцій, громадський діяч, який важчого, ніж олівець і ручка, в руках нічого не тримав, але який опинився в день київської "антитерористичної операції"Антитерористична операція в Києві — комплекс заходів, розроблений Службою безпеки та МВС України з метою повної зачистки Майдану Незалежності та прилеглих територій від учасників масових акцій протесту 18 лютого 2014..

Що відомо про Революцію Гідності

30 листопада 2013 року представники "Беркуту" розігнали протестувальників Євромайдану, більшість із яких були студентами. Наступного дня на Майдан почали з'їжджатися люди з різних частин України. Ці події поклали початок Революції Гідності, яка призвела до втечі експрезидента Віктора Януковича.

Під час Революції Гідності постраждали понад 2500 протестувальників та активістів, а також майже 400 правоохоронців. 106 людей загинули, їх називають "Небесною Сотнею". Злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані у "справи Майдану".

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua