«Про закриття монастиря в Лаврі не йдеться» — Епіфаній

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Фото: сайт ПЦУ

Про закриття монастиря на території Києво-Печерської Лаври, припинення в ньому богослужінь і чернечого життя не йдеться. Так прокоментував події, пов’язані з Лаврою, Митрополит Православної церкви України Епіфаній.

На сайті ПЦУ з'явилось його звернення до братії Києво-Печерської Свято-Успенської Лаври і громадськості. Зокрема, чутки про закриття монастиря Епіфаній називає "маніпуляцією".

Як зазначив Предстоятель ПЦУ, тривалий час українська держава і суспільство намагалися спонукати керівництво Московського патріархату в Україні припинити підлеглість російському центру і Кремлю.

За словами Митрополита, під керівництвом нинішнього очільника монастиря Лавра перетворилася на центр пропагування ідеології "русского міра", що виправдовує війну Росії проти України. Предстоятель ПЦУ закликав ченців "сприяти процесу звільнення від московського ярма". Він також запевнив, що представники братії, які послідують вимогам канонів і Томосу, відкинуть владу Москви, продовжать своє служіння в Лаврі.

"Керувати поточними справами обителі будуть ті, хто знають традиції та життя монастиря…, хто не заплямував себе відданістю "русскому міру". Давня слов’янська мова, разом з сучасною українською мовою, буде богослужбовою мовою Лаври", — зазначив Епіфаній. Предстоятель ПЦУ наголосив, що відкритий до діалогу та співпраці.

Що відомо про події, пов'язані з храмами Києво-Печерської Лаври

15 листопада 2022 року СБУ відкрила кримінальне провадження щодо співів із прославлянням Росії під час богослужіння у Києво-Печерській Лаврі.

2 грудня 2022 року президент Зеленський ввів у дію рішення РНБО про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих з Росією.

Увечері 2 грудня Києво-Печерську Лавру зареєстрували як монастир Православної церкви України (ПЦУ).

31 грудня закінчився термін угоди про оренду Успенського та Трапезного соборів Українською православною церквою (МП).

Успенський собор і Трапезну церкву на території заповідника "Києво-Печерська лавра", повернули в державу. У відповідь УПЦ (МП) подала позов до суду через відмову використовувати храми Лаври.

З 29 березня з УПЦ МП розривають договір про оренду Нижньої Лаври. Намісник Свято-Успенського монастиря УПЦ МП, що займає частину Лаври, заявив про відмову звільняти приміщення.

Народні депутати звернулися до СБУ з проханням прослідкувати, аби з Лаври не зникли мощі та ікони.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua