Продаж нелегальних ялинок: працівники Держекоінспекції влаштовують рейди по Києву

Фото: Державна екологічна інспекція Столичного округу

Рейди екологів виявляють у Києві точки продажу новорічних ялинок, які працюють з порушеннями правил торгівлі. За тиждень складено 14 адмінпротоколів на продавців. Про це повідомляється на сторінці у Facebook Державної екологічної інспекції Столичного округу.

Зокрема, екологи спільно з представниками поліції перевірили локації продажу ялинок в Оболонському, Печерському, Солом’янському та Деснянському районах Києва.

Основне порушення — на деревах відсутні спеціальні бирки. Також траплялися випадки, коли номери, вказані на цих бирках, не відповідали інформації в електронній системі походження лісопродукції. Крім того, деякі підприємці торгували хвойними деревами у столиці без будь-яких товарно-транспортних накладних.

Щодо недобросовісних продавців склали адміністративні протоколи за ч. 1 ст. 88-1 КУпАППорушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу. Матеріали спрямовані до правоохоронних органів для подальшого розслідування. Станом на 21 грудня було складено 14 адмінпротоколів у Києві.

Працівники Держекоінспекції перевіряють законність продажу ялинок у Києві. Фото: Державна екологічна інспекція Столичного округу

Держекоінспекція продовжує рейди по Києву та Київській області у межах природоохоронної акції "Новорічна ялинка 2023".

Покупцям новорічних дерев рекомендують перевіряти легальність походження продукції. Для цього номер із бирки чи стяжки, які мають бути прикріплені до ялинки чи сосни, треба ввести на спеціально створеному сайті. Якщо інформація на сайті відсутня, це свідчить про сумнівне походження ялинки, зазначають у Держекоінспекції.

Ялинка з биркою, яка вказує на походження дерева. Фото: Державна екологічна інспекція Столичного округу

Що відомо про продаж ялинок у Києві та області

Із 15 по 31 грудня на сезонних ярмарках у Києві продаватимуть натуральні хвойні дерева. Місця розташування торговельних майданчиків у столиці можна дізнатись тут. Законність продажу ялинок та новорічних прикрас, зроблених із хвої, посилено контролюють інспектори з благоустрою.

На Київщині з 5 грудня запрацювали офіційні ялинкові базари. Їх відкривають у лісових господарствах області або на спеціально організованих торгівельних майданчиках. Новорічні хвойні спеціально вирощують для продажу на окремих плантаціях. Середня ціна — 170 гривень.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua