Викладач Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко. Микита Василенко/Facebook
Професора КНУ ім.Тараса Шевченка Микиту Василенка, який неетично висловився про українських жінок, повинні перевірити компетентні органи. Уповноважений Верховної Ради України з прав людини підготував відповідні листи.
Про це повідомив омбудсман Дмитро Лубінець.
Зазначається, що сьогодні в соцмережах ширилося відео, де професор КНУ ім. Тараса Шевченка висловлювався про "іноземних миротворців", які нібито допоможуть покращити демографічну ситуацію в Україні. Про це він заявив в етері на, ймовірно, проросійському YouTube-каналі Олександра Шелеста, ексведучого забороненого каналу Newsone, повідомили у виданні "Українська правда".
"Ви уявляєте, як це вирішить демографічну проблему. Щонайменше сорок тисяч мужиків, з грошима, голодних до жінок, які не пройшли випробування фронтом, а вихованих на хороших європейських харчах. І сотні тисяч голодних українок, які не встигли виїхати з тих чи інших причин, чоловіки яких або на війні уже вбиті, або покалічені", — сказав Василенко.
Раніше цей професор вже потрапляв у скандал і Уповноважений ВР України з прав людини отримав стосовно нього колективне звернення від студентів. Після цього Університет притягнув Василенка до дисциплінарної відповідальності і професор отримав догану.
"Реагую на його висловлювання вже вдруге — написав листи на МОН із метою здійснення державного нагляду (контролю) за діяльністю закладу освіти і на університет із вимогою провести службове розслідування. Також вбачаю потребу звернутися до СБУ. Неетична поведінка перейшла межу, тож це мають перевірити та належно відреагувати компетентні органи", — сказав Лубінець.
Микита Василенко — доктор філології, кандидат філософських наук, професор Навчального-наукового Інституту журналістики, де викладає журналістське розслідування, батько головної редакторки "Лівого берега" Соні Кошкіної. Також Василенко був членом політради політичної партії "Союз Лівих Сил", яку у 2022 році заборонили як проросійську. До повномасштабного вторгнення він був частим гостем і запрошеним "експертом" проросійських каналів Віктора Медведчука і Євгена Мураєва (ZIK, Newsone і "НАШ"), а після їхньої заборони почав виступати на YouTube-каналах, створених тими ж медійниками.
У лютому цього року студенти Навчально-наукового інституту журналістики (ННІЖ) Київського національного університету ім. Тараса Шевченка вимагали звільнити викладача Микиту Василенка. Його звинувачували у просуванні сексистських і проросійських наративів. Викладачу винесли догану, але залишили на посаді.
Читати ще
Читати ще
Як протистояти сексизму: українські правозахисниці про скандал з Микитою Василенком та способи захистити права жінок
Топ дня
У Києві пролунали вибухи: що відомо 24 грудня, 04:18
Як зміниться «Київ Цифровий» у 2025 році: розпочалося опитування про розвиток міського застосунку 23 грудня, 17:33
Справа про загибель підлітка на станції фунікулера: підозрюваного у вбивстві суд залишив під вартою 23 грудня, 16:14
У Києві та області запроваджувалися екстрені відключення світла Оновлено 23 грудня, 14:50
Пошкоджена електромережа, будинки та авто: наслідки атаки дронів на Київщину 23 грудня, 08:55
Вибір редакції
Кличко відповів, коли розблокують рух мостами під час тривог в Києві Ексклюзивно
На Київщині занепадає маєток, де жила українська письменниця Марко Вовчок. Будівля має статус пам’ятки
Бігли військові, спортсмени та робот-пес: у Києві провели благодійний забіг Run4Victory на підтримку Нацгвардії України
У Києві відкрилася виставка «Протест/архітектура. Барикади і намети: світ і Україна»
«Мій матч за героїв»: у Києві ветерани на протезах зіграли з зірками у футбол