Програма «Доступні ліки» не лише працює під час воєнного стану, а й розширюється — Гінзбург

Фото: Суспільне

Кількість лікарських засобів, які можна отримати безплатно або придбати з певною доплатою за Державною програмою "Доступні ліки", зростає. Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації Валентина Гінзбург.

Вона зазначила, що таким чином спрощується доступ до життєво необхідних препаратів ще більшій кількості пацієнтів із хронічними захворюваннями. А це означає зменшення випадків загострень хвороб.

"Наразі за програмою "Доступні ліки" можна отримати препарати від серцево-судинних та цереброваскулярнихЗахворювання (ЦВЗ) пов’язані з ураженням судин головного мозку, які викликають розлади його нормального функціонування, — від запаморочення чи безсоння до розвитку інсульту. захворювань, діабету ІІ типу,  інсуліни та аналоги,  ліки  для профілактики інсультів та інфарктів, від розладів психіки та поведінки, епілепсії, для лікування бронхіальної астми, нецукрового  діабету, хвороби ПаркінсонаЗахворювання нервової системи, яке призводить до порушення контролю над рухами в результаті руйнування клітин, хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів", — каже Гінзбург.

За її словами, також реімбурсаціїРеімбурсація – це механізм відшкодування державою вартості лікарських засобів.   підлягають препарати для людей у посттрансплантаційному періоді та препарати для амбулаторного лікування паліативних хворих та медичні вироби для визначення рівня глюкози в крові.

Медики пояснюють, щоб почати отримувати препарати за Програмою, необхідно звернутися до лікаря, з яким укладено декларацію або до будь-якого іншого фахівця найближчого центру первинної медико-санітарної допомоги. Зокрема, для лікування  розладів психіки та поведінки — до психіатра, епілепсії — до психіатра або невролога.

Фото: МОЗ

За інформацією Міністерства охорони здоров’я, під час воєнного стану аптеки приймають як паперові, так і електронні рецепти. Із рецептом пацієнт має звернутися до аптеки, яка підписала договір із Національною службою здоров'я України на відпуск ліків. Знайти найближчу з таких аптек можна зателефонувавши у контакт-центр НСЗУ за номером 16-77.

Що стосується, пацієнтів з інсулінозалежним діабетом, то вони мають безоплатний доступ до базового лікування. А ті, хто бажає отримувати інсулін іншого типу або виду, отримають його з доплатою 15% від вартості препарату,— йдеться у повідомленні.

Фото: МОЗ

"Важливо, що Програма реімбурсації "Доступні ліки" не має територіальних обмежень всередині країни, тож пацієнти можуть отримувати свої препарати там, де їм зручно", — підсумувала Гінзбург.

Що відомо про програму "Доступні ліки"

Урядова програма "Доступні ліки" була впроваджена у 2017 році для зменшення фінансового навантаження на пацієнтів та збільшення доступності ліків. Пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом II типу мають можливість отримати ліки безоплатно або з доплатою.

З 1 квітня 2019 року Національна служба здоров'я України адмініструє програму реімбурсації лікарських засобів “Доступні ліки”. І напряму відшкодовує аптекам вартість відпущених пацієнтам ліків за рецептом.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua