Проєкт будівництва Національного військового меморіального кладовища пройшов держекспертизу

Вирубка лісу поблизу села Мархалівка, де, за планом, має зʼявитись Національне військове меморіальне кладовище, Київщина, 29 травня 2024 року. Суспільне Новини/Тетяна Джафарова

Проєктна документація на будівництво першої черги комплексу поховань загиблих українських захисників Національне військове меморіальне кладовище успішно пройшла державну експертизу. Наступним етапом стане оголошення тендеру на будівництво.

Про це повідомили у Мінветеранів.

"Підтверджено: все відповідає державним будівельним нормам (ДБН), стандартам та правилам. І з дотриманням вимог щодо екологічності, міцності, надійності, довговічності та інклюзії", — розповіли у відомстві.

Наступним етапом стане оголошення тендеру та відбір підрядника для будівництва й отримання дозволу на виконання будівельних робіт.

За словами виконувача обов’язків міністра у справах ветеранів Олександра Порхуна, проєкт із вшанування та увічнення пам’яті загиблих захисників і захисниць буде реалізований у Гатненській територіальній громаді під Києвом.

Посадовець розповів, що проєктом першої черги передбачено будівництво секторів поховань, колумбарних стін, монументів, меморіалу, адміністративної будівлі, будинку трауру, господарської будівлі та пункту охорони, ангару, артезіанських свердловин, трансформаторних підстанцій та котельні.

Огороджена територія лісу під Києвом, де за планом почали проєкт розбудови військового меморіального кладовища, Київщина, 29 травня 2024 року. Суспільне Новини/Тетяна Джафарова

Також у першій черзі будуть побудовані зупинки громадського транспорту, насосна станція, локальні очисні споруди, огорожі, резервуари та під'їзна дорога. Подбають і про реалізацію зони рекреації, зведення вхідної групи, центральної площі, відкритих автостоянок, майданчиків для збору твердих побутових відходів, підземних модульних систем збору сміття, інженерних мереж і проїздів.

Техніка працює, розчищаючи територію лісу для майбутнього військового кладовища поблизу Мархалівки, Київщина, 29 травня 2024 року. Суспільне Новини/Тетяна Джафарова

Порхун також окремо розповів й щодо оцінки впливу на навколишнє середовище.

"Порушень санітарного й епідеміологічного благополуччя населення не виявлено. Впливу на екологію – жодного. Нагадаю, і не було. Тепер це підтверджує і ДП "Укрдержбудекспертиза", — йдеться у його дописі.

Що відбувається з будівництвом Національного військового меморіального кладовища та чому родичі загиблих "виборюють" місця для поховання — читайте у матеріалі Суспільного.

Читати ще

Читати ще Національне військове меморіальне кладовище: чи загрожує будівництво людям та ґрунтовим водам

Топ дня

У Києві двоє однокласників вистрибнули з багатоповерхівки й загинули: що кажуть у поліції Ексклюзивно 30 червня, 14:07

У Києві благодійний забіг Честі імені Рекрута зібрав понад мільйон гривень. Куди підуть гроші 30 червня, 11:50

У Києві та області високий рівень пожежної небезпеки – Укргідрометцентр 28 червня, 18:58

Енергетики оприлюднили графіки вимкнень електрики у Києві та області на 29 червня 28 червня, 18:33

Президентка Словенії Пірц Мусар прибула до Києва, щоб підписати двосторонню безпекову угоду 28 червня, 13:07

Вибір редакції

Міст-хвиля і рекреаційна зона на острові: Кличко пояснив, чому не зупинили будівництво під час воєнного стану

Зібрав понад 1 млн грн: Буча зустріла волонтера з Полтавщини, який ініціював велопробіг на підтримку ЗСУ

Світ дитинства під час війни: в музеї Тараса Шевченка в Києві відкрилась виставка «Вийти з тіні» Ексклюзивно

У Макарівській громаді на Київщині подвір’я школи, пошкоджене військовою технікою росіян, перетворюють на квітучий сквер Ексклюзивно

У Києво-Печерській Лаврі оцифрували Церкву Спаса на Берестові з давньоруськими фресками

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua