Державний прапор біля будівлі КМДА у центрі столиці. Фото: КМДА
Суд та правоохоронці, наклавши арешт на земельну ділянку, заблокували проєкт створення для Києва нового кладовища, зокрема для військових поховань
Як повідомили на офіційному сайті КМДА, Святошинський районний суд міста Києва наклав арешт на земельну ділянку в Київській області на території Бабинецького старостинського округу.
«Ця ділянка була придбана Києвом для подальшого будівництва там кладовища. Тим самим суд і правоохоронні органи, спираючись на прагнення запобігти нібито можливим протиправним діям, свідомо та безпідставно заблокували реалізацію надзвичайно важливого проєкту для громади Києва і Київської області — створення кладовища», — зазначило керівництво міста.
Це особливо важливо, зважаючи на критичну відсутність територій для цивільних і військових поховань, адже майбутнє кладовище передбачало можливість для належних поховань військовослужбовців.
Як пояснили у КМДА, влада столиці, враховуючи відсутність необхідних територій у межах мегаполісу, провела перемовини щодо ймовірного використання для будівництва такого кладовища в Київській області.
Саме одним із прийнятних варіантів стала земля площею 20 гектарів на території Бабинецького старостинського округу Бучанської територіальної громади.
Далі, відповідно до чинного законодавства були виконані необхідні процедури, зокрема здійснена експертна оцінка вартості землі.
Земельну ділянку придбали на аукціоні.
Але, на основі сумнівних аргументів, на кшталт перешкодити нібито можливому вчиненню протиправних дій, реалізація проєкту будівництва кладовища заблокована.
«А земельна ділянка визнана речовим доказом у кримінальному провадженні, і на неї накладено арешт», — інформують киян.
І це ще не все. Представники прокуратури просили про розгляд клопотання без виклику як попередніх власників земельної ділянки (представників Бучанської громади), так і нинішніх (представників громади Києва).
«Зазначене судове рішення вкотре демонструє упереджений підхід судових і правоохоронних органів, коли справа стосується Києва та Київської міської державної адміністрації. Продовжується практика політичних замовлень, що йдуть у розріз суспільним потребам та інтересам, адже питання створення цивілізованого місця для поховань є надзвичайно важливим», — звертають увагу в КМДА.
А між тим, колосальна потреба в такому будівництві зумовлена ще тим, що до цього часу невирішеним лишається питання створення загальнонаціонального кладовища для полеглих за Україну Героїв.
«На тлі цього Київ прагне на своєму рівні подбати про належний рівень військових поховань шляхом створення й облаштування нових кладовищ», — зазначила міська влада.
Київська міська державна адміністрація закликає правоохоронців до конструктиву та дій в інтересах громадян, а не до політичного тиску й маніпуляцій.
Читайте також:
«Будівництво військового меморіалу на Київщині: керівництво НВМК озвучило причини затримки відкриття».
Ольга СКОТНІКОВА