Прокуратура вимагає стягнути з постачальника генераторів майже 3 млн гривень

Фото: Уніан

Столичні прокурори викрили порушення інтересів держави у бюджетній сфері. Йдеться про результати проведеної Департаментом КМДА закупівлі 400 генераторів за кошти місцевого бюджету.

Про це повідомила пресслужба Київської міської прокуратури.

Правоохоронці з'ясували, що у листопаді 2022 року профільний Департамент КМДА придбав за кошти місцевого бюджету у суб'єкта господарювання 400 генераторів. Товар коштував понад 28,6 млн грн включно з податком на додану вартість.

Водночас, зважаючи на постанову Кабінету Міністрів України від 09 вересня 2022 року №1260 генератори віднесені до переліку товарів першої необхідності. Тобто операції з їхнього ввезення та постачання на митній території нашої країни звільняються від оподаткування податком на додану вартість.

"Разом з тим, Департамент при закупівлі генераторів безпідставно включив в ціну вказаного товару суму податку на додану вартість у розмірі 4,7 млн грн. Суб'єктом господарювання у добровільному порядку повернуто до бюджету лише 1,8 млн грн, при цьому залишились невідшкодованими кошти у розмірі 2,9 млн грн",— йдеться у повідомленні.

Правоохоронці поінформували, що наразі Київська міська прокуратура звернулась до Господарського суду з позовом стосовно стягнення з суб'єкта господарювання безпідставно отриманих коштів та штрафних санкцій у сумі понад 3 млн грн.

Що відомо про незаконні методи отримання грошей у Києві та області

Правоохоронці викрили 20-річного продавця з сайту оголошень, який не відправляв сплачений товар та не повертав за нього гроші.

У столиці викрили організацію, що займалась шахрайством під виглядом інвестування у криптовалюту. Підозрювані рекламували свої послуги через інтернет та соцмережі, гарантуючи своїм клієнтам надприбутки.

У Києві викрили членів організованої групи, які створювали фіктивні обмінники валют та ошукали сімох громадян на понад 120 тисяч євро та 280 тисяч доларів.

Киянин реєстрував акаунти під виглядом жінок та пропонував чоловіками познайомитися із ними за 699 доларів США.

Киянка передала 11 тисяч гривень псевдоволонтеру, який у зголосився доставити гроші для її родичів на окупованій території.

Правоохоронці викрили двох жителів Білоцерківського району, які ошукали волонтерку з Рокитного. Жінка хотіла придбати для потреб ЗСУ авто на одному з торговельних майданчиків в Інтернеті.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua