У поліції спростували фейкове відео. Фото: Борис Корпусенко
У ході перевірки відеозйомки, яку поширювали ц соцмережах, поліцейські Києва встановили всіх учасників: псевдовійськовими виявились 39-річний киянин та 34-річний уродженець Херсону, які нещодавно переїхали до столиці.
Поліція Києва заявила про недостовірну інформацію щодо військових, яка шириться в мережі Інтернет.
Як виявилось, під час моніторингу соціальних мереж, правоохоронці виявили в Instagram відео, що набрало понад 200 тисяч переглядів і активно просувається.
На відео зняті двоє чоловіків, один з них має ознаки інвалідності, а інший одягнутий у військову форму без розпізнавальних знаків.
Вони стоять біля торгівельного центру в Дарницькому районі та просять у громадян кошти. Обидва називаються колишніми військовими ЗСУ.
«Під час спілкування із автором ролика, дійсним колишнім військовим та учасником бойових дій, чоловіки скаржились на відсутність виплат, у зв’язку з чим вони змушені жебракувати», — повідомили у поліції Києва.
Відео з фейковими екс військовослужбовцями, які жебрачили біля ТРЦ у Дарниці.
Оскільки відео поширювали на інших інтернет-платформах — це створювало у громадян спотворену картину занедбаності державою українських захисників.
Поліція провела детальну перевірку інформації з відео.
Правоохоронці Києва встановили всіх учасників зйомки.
Двоє чоловіків з Херсону представлялись колишніми військовими Сил оборони, скардились на покинутість з боку держави та жебракували біл ТРЦ.
«Псевдовійськовими виявились 39-річний киянин та 34-річний уродженець Херсону, який нещодавно переїхав до столиці. Обидва раніше неодноразово притягувалися до кримінальної відповідальності за вчинення крадіжок та наркозлочинів», — оприлюднили у поліції результати розслідування
Два херсонці переживали період скрути й вирішили просити гроші у відвідувачів торгівельного центру.
Під час спілкування з одним з перехожих, вони ввели в оману свого співрозмовника — розповіли, що причетні до Сил оборони.
Чоловік, який зняв фейкові меседжі псевдовійськових поширив відео на широку аудиторію.
У поліції повідомили, що провели з чоловіками роз’яснювальну бесіду щодо неприпустимості розповсюдження недостовірної інформації та надали контакти служб, які надають соціальну допомогу.
Поліцейські закликали блогерів та медійних осіб обов’язково перевіряти інформацію, перш ніж її публікувати на широкий загал.
А всім українцям радять критично ставитись до провокаційних новин в інтернеті.
В разі виявлення осіб, які потребують допомоги негайно звертатись до відповідних служб.
«Вечірній Київ» писав про те, що у Повітряних силах спростували чутки про «пропуски» чи помилки ППО під час збиття російських ракет 20 грудня, коли відбувалась масштабна комбінована атака на Київ.
Ольга СКОТНІКОВА