Простий тест може «передбачити», чи доживете ви до 100 років: що потрібно зробити

Треба перевірити показник, який дедалі частіше визнають одним із найнадійніших маркерів здоров’я людини.

Сила хвата може вказувати на ймовірність дожити до 100 років / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Дослідник сили і фізичної підготовки з Університету Дербі Джошуа Девідсон розповів, як один простий тест може «передбачити», чи доживете ви до 100 років. Це по суті найкращий спосіб оцінити силу і якість м’язів, пише BBC.

Вчений вивчає силу хвата — показник, який дедалі частіше визнають одним із найнадійніших маркерів здоров’я людини.

«У клінічних умовах силу хвата зазвичай вимірюють за допомогою динамометра — приладу, який фіксує зусилля, з яким ви стискаєте його. Сьогодні деякі компанії намагаються зробити такі вимірювання доступними вдома, поєднуючи прості у використанні пристрої з мобільними додатками для відстеження сили хвата в часі», — йдеться в статті.

Відео дня

За словами Девідсона, цілком можна обійтися простим тестом із тенісним або антистресовим м’ячем:

«Усе, що потрібно — це будь-який предмет, який можна зручно стиснути і який злегка деформується без болю або дискомфорту. Стискайте його з максимальною силою стільки, скільки зможете, поки не відчуєте втому. Якщо ви можете утримувати сильне стиснення 15-30 секунд — це вже непоганий рівень».

Професор відновлювальної медицини з Університету Мічигану Марк Пітерсон зазначив, що слабкий хват сам по собі рідко впливає на повсякденне життя. Однак, вчені все частіше розглядають силу хвата як індикатор загальної м’язової сили.

Читайте також:

Що буде, якщо щодня їсти імбир: учені розкрили цілющі властивості цієї спеції

Тренери назвали оптимальну швидкість ходьби для схуднення після 50 років

Простий 60-секундний тест «передбачить» вашу тривалість життя

Масштабне дослідження майже 140 000 осіб з країн з різним рівнем доходу показало, що сила хвата — більш точний предиктор передчасної смерті, ніж навіть артеріальний тиск.

Ще одне дослідження виявило, що сила хвата може вказувати на ймовірність дожити до 100 років. У ньому учасники проходили вимірювання в 1965-1968 роках, коли їм було від 56 до 68 років. Ті, хто дожив до 100 років, у 2,5 раза частіше мали вищі результати сили хвата порівняно з тими, хто помер до 79 років.

Зв’язок між силою хвата і довголіттям не обмежується лише фізичними здібностями. Дослідження показують, що м’язи відіграють ключову роль у метаболізмі: вони можуть поглинати надлишкову глюкозу і знижувати ризик інсулінорезистентності. Тому слабка сила хвата може бути пов’язана з безліччю порушень: від діабету 2 типу й остеопорозу до когнітивних розладів і депресії.

Нагадаємо, раніше УНІАН публікував пораду від ветерана, як щасливо дожити до 100 років.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua