Просто неба та в інших храмах: як УПЦ МП проводитиме різдвяну службу в Лаврі

Богослужіння напередодні Різдва Христового у Києво-Печерській лаврі в Києві, 6 січня 2019 р. Фото: УНІАН

На Різдво в УПЦ МП проведуть близько 20 літургій, аби максимально розосередити всіх охочих помолитися у різних храмах. Також віряни молитимуться просто неба, незважаючи на сніг та холод.

Про це повідомив речник УПЦ МП Климент у коментарі Суспільному.

Він пояснив, що у Лаври більше немає жодного такого храму, який вмістив велику кількість вірян. Минулих років помолитися сюди приходили до 10 тисяч людей.

"Я думаю, що більшість прийдуть на саму головну літургію, яку буде очолювати митрополит Онуфрій. Мабуть, вона просто неба буде відбуватися. Або буде якась трансляція, аби на подвір’ї теж могли чути богослужіння", – зазначив Климент.

Що відомо про події, пов'язані з храмами Києво-Печерської Лаври

15 листопада СБУ відкрила кримінальне провадження щодо співів із прославлянням Росії під час богослужіння у Києво-Печерській Лаврі. Спів містить рядки "Звон плывёт, плывёт над Россиею, пробуждается матушка – Русь".

2 грудня президент Зеленський ввів у дію рішення РНБО про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих з Росією.

Увечері 2 грудня Києво-Печерську Лавру зареєстрували як монастир Православної церкви України (ПЦУ).

31 грудня закінчився термін угоди про оренду Успенського та Трапезного соборів Українською православною церквою (МП).

Успенський собор і Трапезну церкву, що розташовані на території заповідника "Києво-Печерська Лавра", повернули в державу з користування Української православної церкви (Московського патріархату).

До Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника надійшло звернення від Православної церкви України щодо проведення у суботу, 7 січня, богослужіння в Успенському соборі. Укладено й відповідну угоду.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua