Є інформація, якою не варто ділитися з іншими.
Психологи назвали речі, про які ніколи не варто говорити іншим людям / фото ua.depositphotos.com
Люди часто обговорюють різні речі зі своїми знайомими – від повсякденних викликів до невдач в особистому житті. Але є інформація, яку іншим людям знати зовсім не варто.
Про це пише ресурс Your Tango. На думку психологів, є 5 речей, які варто завжди тримати при собі. Деякі з них цілком можуть бути використані проти вас у майбутньому.
1. Ваша думка про чуже тіло
Відео дня
Фізична близькість з іншою людиною за своєю суттю є моментом вразливості. Психолог Алін П. Зольдброд радить ніколи не висловлювати вашу думку про чуже тіло, особливо коли ви перебуваєте в фізичній близькості з цією людиною. У більшості випадків все, що ви скажете, надовго закарбується в пам’яті та відлунюватиме в душі.
2. Секрети, якими з вами поділилися інші люди
Коли хтось довіряє вам свій секрет, це ставить цю людину у вразливе положення. Психотерапевтка Глорія Брейм закликає ніколи не зраджувати цю довіру, переказуючи цю інформацію іншим. Це стосується і членів родини.
Чи то проблеми зі здоровʼям, особисті невдачі, перебіг вагітності, тощо – якщо з вами поділилися секретом, ці одкровення призначені лише для вас. Порушення цієї довіри може призвести до небажаного осуду, критики чи соціального тиску, що може зашкодити репутації людини та безповоротно підірвати її довіру до вас.
3. Ваші судження про чиїсь стосунки з іншими
Клінічний психолог Шерон Салін рекомендує тримати свої думки про когось при собі. Коли ви думаєте про те, що вони повинні або не повинні робити, ви автоматично ставите себе «над» іншою людиною.
Фахівчиня радить не судити, а проявляти цікавість. Це сприяє близькості та більш міцному зв’язку.
4. Ваші тимчасові невдачі
Памʼятайте, що не існує невдач, на яких не можна було б навчитися. Лайф-коуч Сьюзан Аллан стверджує, що набагато ефективніше говорити про успіх, до якого ви рухаєтеся, а не про страхи, тривогу чи розчарування, які трапляються на цьому шляху, адже вони є тимчасовим станом.
5. Скільки партнерів у вас було
Ніколи не кажіть, скільки у вас було партнерів, людині, яка не є вашим терапевтом або лікарем, наполегливо радить редакторка Арія Гміттер. Причина, чому це називається «інтимністю», полягає в тому, що про це повинні знати лише ті, хто бере в цьому процесі участь.
Коли ви ділитеся з кимось настільки чутливою інформацію, ви даєте іншим ключ до свого минулого. І ці деталі можуть бути використані проти вас у майбутньому.
Тому ніколи і ні за яких обставин не розповідайте нікому про своє інтимне життя, а головне – про кількість партнерів. Ці питання не варто обговорювати навіть у шлюбі.
Читайте також:
4 запитання, які «таємно» вирішують, чи бути стосункам: психолог усе пояснив
Як підтримати людину у роковини чиєїсь смерті: психолог назвав 5 важливих фраз
Образи та розчарування: психолог назвав 4 фрази, які можуть зруйнувати стосунки
Якою інформацією краще не ділитися в соцмережах
Ми живемо в епоху соцмереж і Інтернету. Здається, що деякі люди транслюють кожен момент свого життя. Але є кілька речей, якими жінкам краще не ділитися в соцмережах.
Серед таких речей – фінансовий стан і місце проживання. Існує тривожна тенденція, коли хтось використовує дописи в соціальних мережах, щоб визначити місцезнаходження людини, тож подбайте про власну безпеку.
Також варто зберігати у таємниці деталі сімейного життя. Це – прояв поваги до приватності інших членів родини.