Міський голова Маріуполя Вадим Бойченко розповів про реалізацію проєкту. Фото: Наталка Марків
Переселенці можуть звернутися за кваліфікованою медичною допомогою до лікарів різних спеціальностей.
Спеціалізований медичний центр «ЯМаріуполь. Здоров’я», що розташований на лівому березі, по вулиці Якова Гніздовського, 9, працює з кінця вересня і за цей час уже укладено понад 900 декларацій, надано 4800 медичних послуг та проведено 780 інструментальних обстежень.
У центрі сучасна апаратура, працюють сімейні лікарі, а також педіатр, терапевт, кардіолог, невропатолог, гінеколог та інші спеціалісти. Можна зробити лабораторні дослідження та УЗД, записатися на лікувальну гімнастику. Проте маріупольці приїздять у центр не тільки тому. Більшість лікарів та медперсонал теж з Маріуполя.
«Тут мене розуміють, багато речей не треба пояснювати і через це лікуватися легше», — розповіла маріуполька Олена.
На зауваження, що у центрі сучасна апаратура, вона сумно усміхається — у рідному місті медичне обслуговування було на найвищому рівні, а лікарі високопрофесійними. Багато з них без проблем знайшли собі роботу в різних медичних закладах.
ЯМаріуполь.Здоров’я
«Окрім медичного хабу у Києві ми уже відкрили схожий заклад у Дніпрі, а також плануємо в Одесі та Львові — там, де є найбільше маріупольців. Зрозуміло, не можемо створити їх в усіх містах, де мешкають наші люди, проте фахівці у Києві можуть консультувати лікарів і пацієнтів за допомогою телемедицини», — розповів міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.
До слова, у медичному хабі відкрили Центр ментального здоров’я, відповідно до програми ментального здоров’я «Ти як?». Працюють у ньому психотерапевти, а також сімейні лікарі, які пройшли навчання на платформі НСЗУ.
«Пацієнт, який приходить на огляд до свого сімейного лікаря, отримує оцінку не тільки фізичного, а й психічного здоров’я та рекомендації, як покращити ментальний стан. Це дуже важливо, бо люди „не губляться“ зі своїми проблемами. Це допомагає отримати сталий результат, покращення якості життя», — розповіла Ганна Кальченко, сімейна лікарка та керівниця Центру ментального здоров’я у хабі.
Ганна Кальченко, сімейна лікарка та керівниця Центру ментального здоров’я
Також у центрі є кабінет фізіотерапії та тренажерна зала. Вони запрацювали з початку грудня, проте вже зараз багато пацієнтів цікавляться, як туди потрапити.
«Після інсультів людям важливо відновити моторику. Наприклад, навчитися обслуговувати себе, розчісуватися, защіпати ґудзики», — пояснила лікарка-ерготерапевтка Анна Обелець.
Тренажер, за допомогою якого можна відновити дрібну моторику рук
Центр працює за програмою медичних гарантій Національної служби здоров’я України. Тобто всі пацієнти, які мають декларацію з сімейним лікарем і мають направлення — обслуговуються безоплатно. У майбутньому відкриють і стоматологію, де також надаватимуть послуги військовим.
«У Києві зареєстровано понад 400 тисяч внутрішньопереміщених осіб. Понад 26 тисяч з них — жителі Маріуполя. Також до міста прибувають нові переселенці. Щоб допомогти їм інтегруватися у столиці ми створюємо інтеграційний хаб. Так звану єдину точку входу, звернувшись куди люди на одному місці можуть отримати консультації від фахівців служб соцзахисту, від Центру зайнятості, благодійних організацій», — розповів директор Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА Руслан Світлий.
Руслан Світлий
«Вечірній Київ» писав, що в грудні 2022 року у Києві відкрили центр підтримки переселенців «ЯМаріуполь», що розташований на лівому березі. Він надає комплексну підтримку та допомагає вимушеним переселенцям адаптуватися до нових умов життя.
Наталка МАРКІВ