Ракети Китаю стають все більш серйозною проблемою для американських військових, — BI

Занепокоєння в Пентагоні викликає, зокрема, ракета DF-26, часто називають «Гуамський експрес».

У Пентагоні занепокоєні ракетними можливостями Китаю / фото ua.depositphotos.com

Ракети Китаю стають все більш смертоносною проблемою для американських військових. Усе через складну еволюцію бойового циклу (kill chain) цієї країни.

Про це з посиланням на одного з провідних американських генералів пише Business Insider. Зазначається, що у Пентагоні вже багато років приділяють увагу ракетному арсеналу Китаю, який продовжує зростати. Дальність цих ракет і їх запаси ставлять під загрозу як США, так і їхніх союзників у регіоні в разі виникнення конфлікту. 

Минулого тижня під час виступу в Сенатському комітеті з питань асигнувань, генерал Б. Ченс Зальцман, який є керівником космічних операцій Космічних сил, заявив, що Народно-визвольна армія Китаю «розгорнула супутникову систему космічного націлювання на наземні сили. Ця павутина збільшила дальність і точність озброєнь НВАК, що ставить під загрозу американські сили». За його словами, перед Космічними силами США стоїть складне завдання розгромити цю павутину, якщо між країнами спалахне війна.

Відео дня

У травні він говорив про те, що Китай розробив те, що у Штатах жартома називають «павутиною смерті». За його словами, «це не що інше, як серія з сотень супутників, які є сенсорною мережею, що забезпечує оновлення в реальному часі, націлені на якісну інформацію про наші сили».

«Ракетні війська Китаю вкладають значні кошти в нове озброєння. У щорічних звітах Міністерства оборони США про китайську армію відзначається зростання запасів і пускових установок. Одну з китайських балістичних ракет, DF-26, часто називають «Гуамський експрес» або «Вбивця Гуаму», оскільки вона може досягти американських сил на острові, який знаходиться приблизно за 3 000 миль (приблизно 4828 км, – УНІАН) від Пекіна. Вона також може бути використана як протикорабельна, за що отримала ще одне прізвисько: «вбивця авіаносців», як і DF-21D», – розповідає видання.

Занепокоєння в Пентагоні викликають і інші балістичні ракети Китаю. Як пише видання, йдеться в тому числі про гіперзвукові ракети DF-17 і DF-27, балістичні ракети малої дальності, такі як DF-15. Вони дають Пекіну можливість відносно легко атакувати Тайвань. Побоювання є і щодо міжконтинентальних балістичних ракет Китаю – до прикладу, таких як DF-5, DF-31 і новіших DF-41.

Автори наголошують, що цей арсенал не обмежується лише балістичними ракетами. Загрозу становлять і крилаті ракети Китаю. Ще у минулому році у доповіді Пентагону про китайську армію зазначалося, що Пекін планує використовувати штучний інтелект і машинне навчання для вдосконалення своїх датчиків ракет. Такий підхід може зробити ці засоби більш точними.

Ключовою частиною цієї «павутини вбивств», як пише видання, можуть стати розвідувальні дрони і супутники.

«»Павутина вбивств» – це еволюційна концепція традиційного бойового циклу, яка описується як більш взаємопов’язана між системами і доменами і більш стійка до збоїв. США активно працюють над розширенням власної павутини», – додають автори.

Керівництво ВПС США на слуханнях в Сенаті повідомило, що «визнає необхідність розробки взаємопов’язаних, багатоплатформних систем систем, які можуть працювати всередині і між службами, щоб створити надійну і надлишкову, далекосяжну мережу ураження, здатну досягти ефекту в найскладніших умовах». Це потребує інвестицій в усі частини цієї «павутини смерті» – починаючи від традиційних платформ та засобів звʼязку, завершуючи системами штучного інтелекту і озброєннями, резюмує BI.

Читайте також:

Американці хочуть «омангалити» свої танки Abrams для захисту від атак з повітря

Київ хоче отримати дозвіл на купівлю американської зброї через Європу, — Politico

Не «Чорний яструб»: якого військового гелікоптера бояться найбільше

Китайська зброя: інші новини

Кілька днів тому ЗМІ повідомили, що Китай розробив зброю, здатну виводити з ладу обʼєкти енергетики. Йдеться про графітову бомбу, яка нібито може спричинити «повну втрату електроенергії» в районі, на який спрямована атака.

 Крім того, Пекін активно розвиває програму з розробки гіперзвукових балістичних ракет. Це викликає занепокоєння в американських військових експертів. 

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua