Зокрема, варто уникати слів на кшталт «Я звільнився, тому що моя попередня компанія була токсичною».
Рекрутерка сказала, про які речі ніколи не варто казати на співбесіді / фото ua.depositphotos.com
Співбесіда – це те, через що на певному етапі життя проходить кожен. Цей процес часто супроводжується стресом і переживаннями
Рекрутерка Меган Сноуболл, яка працювала з клієнтами в різних галузях, поділилася кількома важливими порадами щодо того, про які речі казати не варто. Уникаючи певних фраз, слів і тем, ви покажете себе з найкращого боку, продемонструєте уважність і професіоналізм, пише Parade.
Спеціалістка не лише розповіла, які речі не варто казати під час співбесіди, але й навела приклади того, що можна сказати натомість.
Відео дня
1. «Я думаю, що моє резюме говорить саме за себе».
Насправді одного лише резюме недостатньо для того, щоб розповісти свою повну історію під час співбесіди.
«Мета співбесіди – отримати додаткову інформацію, щоб визначити найкращого кандидата на посаду. Ваше резюме – це як прев’ю зворотного боку книги, і ви повинні дати більше контексту, ніж просто основний контекст. Воно також показує, як ви можете представити те, що було важливим для вас у цій ролі», – пояснює Сноуболл.
Замість цього спеціалістка пропонує використовувати фрази на кшталт «Я хотів би підкреслити свій досвід роботи в…». Потім вкажіть на конкретний пункт вашого резюме і розкажіть історію або приклад.
2. «Я звільнився, тому що моя попередня компанія була токсичною».
Навіть якщо це дійсно стало причиною вашого звільнення з попереднього місця роботи, згадувати про це на співбесіді точно не варто. У вас не так багато часу, щоб зарекомендувати себе, тож не варто витрачати його на негативний досвід в іншій компанії. Рекрутер не матиме часу для того, щоб зрозуміти, що відбувалося, а це дає місце для припущень.
Краще сказати щось на кшталт: «Я процвітаю в команді, яка працює (…)». Розкажіть про те, як виглядає для вас успішне або процвітаюче робоче середовище.
«Ви також можете розповісти про те, що для вас найважливіше в наступній компанії, в якій ви будете працювати, коли мова йде про культуру, можливості або спілкування», – додає Сноуболл.
3. «Я не маю досвіду використання цієї програми або програмного забезпечення».
Навіть якщо ви не знайомі з певним інструментом, про який вас запитують під час співбесіди, не варто применшувати ті навички, якими ви володієте.
«Іноді досвід роботи з програмним забезпеченням або інструментами компанії має велике значення при влаштуванні на роботу, тому відповідь у такий спосіб не створює належного контексту для навичок і досвіду, які ви маєте, і про які не варто говорити під час співбесіди», – каже рекрутерка.
Замість того, щоб просто сказати, що ви не використовували щось раніше, краще відповісти так: «Хоча я не маю безпосереднього досвіду роботи з цим програмним забезпеченням, на попередній посаді я виконувала це завдання, використовуючи це (назва) програмне забезпечення…».
Читайте також:
У мережі обговорюють дивний «тест на сіль» на співбесідах
Чоловіка на співбесіді попросили прикинутися Суперменом: як він відповів
Потужні фрази, які допомагають іти до успіху: названо топ-3
4. «Я хотів би зробити крок назад…»
Хоча цією фразою ви хочете показати, що розумієте назву або рівень посади, на яку претендуєте, говорячи це ви можете справити неправильне враження на співрозмовника.
«Говорячи це, ви вже говорите інтерв’юеру, що роль, на яку ви претендуєте, не буде такою ж цікавою чи повноцінною в довгостроковій перспективі. Спробуйте сказати щось на кшталт: «Ця роль для мене цікава, тому що…», оскільки це твердження зосереджує увагу на тому, чому ця роль стане для вас чудовою можливістю», – пояснила Сноуболл.
5. «Чи можете ви розповісти мені більше про компанію?»
На перший погляд, це може здатися цілком нормальним запитанням на співбесіді, проте насправді його краще уникати. Вона радить дізнатися про компанію заздалегідь, і за потреби ставити більш конкретні питання.
«Краще сказати щось на кшталт: «Готуючись до нашої розмови, я більше дізнався про (компанію) і був зацікавлений у (наступному). Який ваш досвід роботи з (заповніть пробіл)?» Це показує інтерв’юеру, що ви витратили час, щоб дізнатися більше про місію компанії, її продукти тощо. Це також дасть вам можливість отримати конкретне уявлення про те, що вас турбує в культурі компанії, або зрозуміти, як це могло б вам підійти», – додала рекрутерка.
6. «Якщо у вас виникнуть запитання, будь ласка, не соромтеся звертатися».
Саме ви прагнете отримати посаду, а не інтерв’юер, тому експертка не рекомендує говорити цю фразу на завершення співбесіди. Натомість Сноуболл радить скористатися можливістю, щоб у стислій формі нагадати, чому саме ви чудово підійдете на цю посаду.
Про що краще збрехати на співбесіді
Коли хтось шукає нову роботу, брехати в резюме – це табу. Не варто також перебільшувати кваліфікацію і спотворювати свої очікування від посади.
Проте є дещо, про що дійсно краще збрехати під час співбесіди, розповів експерт із працевлаштування та засновник сайту PracticeAptitudeTests.com Гай Торнтон. Одна з таких речей – перерви в роботі, адже деякі компанії досі ставляться до цього негативно. Можете сказати, що ви працювали на фрілансі, проходили професійні курси тощо.
Також експерт радить збрехати, якщо ви шукаєте роботу лише на короткий проміжок часу.
«Якщо ви розглядаєте вакансію як тимчасове рішення або спосіб фінансувати інші плани – це нормально. Але це не те, що варто говорити роботодавцю на співбесіді», – додав Торнтон.