На думку Риженка, такий гігант — ідеальна ціль для морських дронів.
По словам Рыженко, новый корабль сможет взять на борт 1 тысячу морских пехотинцев / Колаж УНІАН, фото — t.me/bmpd_cast, скриншот
Росія будує в окупованому Криму величезний універсальний десантний корабель «Іван Рогов» проєкту 23900. Як заявив в ефірі телемарафону капітан 1-го рангу запасу, колишній заступник начальника штабу ВМС ЗСУ Андрій Риженко, в окупантів можуть бути проблеми саме через габарити цієї техніки.
За його словами, цей дуже великий корабель був спроєктований у Санкт-Петербурзі, а на його будівництво окупанти вийшли у 2017-2019 роках. Як пояснив експерт, найзручнішим підприємством для такого будівництва є завод «Залів» в окупованій Керчі, бо там сприятливі умови через габарити та клімат.
Риженко розповів, що це буде універсальний десантний корабель, на якому зможуть базуватися до 20 військових гелікоптерів. Також він зможе взяти на борт 1 тисячу морських піхотинців.
Відео дня
«Сам корабель досить габаритний, довжина -220 метрів, ширина — 40 метрів, тоннажність — 40 тисяч тонн. По тоннажності — в 3-4 рази перевищує «Москву», яку ми знищили (флагман ЧФ РФ, знищений ЗСУ навесні 2022 року — УНІАН)… Це такий серйозний корабель, планували його у 2025 році, тепер — 2028-му… Цікаво, що основні двигуни — газотурбінні. До 2014 року їх взагалі не будували (у РФ — УНІАН). Потім фактично вкрали наше виробництво, перенесли його в Рибінськ РФ… От планують побудувати такі двигуни для них», — розповів експерт.
Він додав, що «Іван Рогов», як десантний корабель — спроможний, але в Чорному морі йому буде «не дуже багато» місць для проведення відповідних операцій за його участю. Як пояснив Риженко, Чорне море — невелике та більшість країн Чорноморсько-Азовського басейну вороже ставляться до Росії.
Експерт також розповів, що на цьому великому кораблі під час будівництва підсилили ППО.
«Там була досить проста система, поставили на нього два «Панцирі»… Але якщо порівнювати протиповітряний потенціал с крейсером «Москва», то це — один до 30 на користь крейсера. Тобто, він дуже не захищений, вразливий в цьому плані. Ще й за цей час додалися українські морські дрони, для яких така ціль майже ідеальна», — запевнив капітан 1-го рангу.
Читайте також:
Росія непомітно від супутників могла передати КНДР технології для атомного човна, — ЗМІ
РФ хоче відродити крейсер класу «Кіров»: у ЗМІ назвали «секретну» причину
Субмарина РФ класу «Борей» залишається проблемною: ексконсультант Пентагону назвав причину
На його думку, попри те, що «Іван Рогов» потужний та в РФ його називають майбутнім «флагманом» Чорноморського флоту РФ, у разі бойових дій з ним в окупантів буде дуже багато проблем саме через його великі габарити.
«Це гігантоманія. Хоча корабель й потужний за умовах, які складаються в зоні морської операції, вразливість його росте», — вважає Риженко.
Десантні кораблі проєкту 23900 — що відомо
Як писав УНІАН, десантні кораблі проєкту 23900 призначені для заміни французьких УДК «Містраль», які були замовлені Росією, але в 2014-му році французи відмовилися поставити їх через агресію РФ проти України. Головні завдання корабля — висадка морського десанту за допомогою десантних катерів і гелікоптерів, а також керування силами десанту.
У мережу виклали фото корпусу головного універсального десантного корабля «Іван Рогов», який будують для РФ в окупованій Керчі на суднобудівному заводі «Залів». Загалом росіяни хочуть побудувати два кораблі проєкту 23900 — «Іван Рогов» і «Митрофан Москаленко». Обидва заклали 20 липня 2020 року.