РФ «воскресить» крейсер класу «Кіров»: ексспівробітник Пентагону назвав ключову проблему

Він детально розповів, як цей ракетний крейсер загрожуватиме Україні і чи чекає на нього доля, як в іншого крейсера під назвою «Москва».

РФ приступила до відродження ракетного крейсера, який давно списала / фото Вікіпедія

Росія приступила до відродження атомного ракетного крейсера класу «Кіров», що є сигналом про можливе повернення цих величезних військових кораблів у стрій.

Нагадаємо, цей крейсер було виведено зі складу російського флоту 2002 року, а 2015 року було ухвалено рішення про його утилізацію.

Як пише президент Центру військової модернізації Кріс Осборн в огляді для 19fortyfive, найбільш значущою особливістю цих крейсерів є інтегрована морська система ППО С-300Ф «Форт», призначена для захисту району від літаків і потенційно балістичних ракет. Ці можливості в основному відсутні в інших російських надводних бойових кораблів.

Відео дня

«Хоча «Кіров», що діятиме в Чорному морі проти України, ймовірно, буде вкрай вразливим для протикорабельних ракет і безпілотників, його передислокація у відкрите море може становити підвищену загрозу для західних військово-морських літаків», — пояснив фахівець.

Читайте також:

Росія перекидає з КНДР через Крим автокрани із САУ «Коксан»: експерти пояснили, для чого це

Російський винищувач Су-57 має одного ворога, якого ніколи не зможе здолати, — експерт

У Росії спустили на воду підводний крейсер-носій ракет «Циркон» — Путін не приїхав (відео)

Росія готує повернення крейсера класу «Кіров» для протиракетної оборони та операцій вогневої підтримки на морі, вважає Осборн.

Радянський клас «Кіров» — це великопалубний, озброєний крейсер з керованими ракетами, гарматами, торпедами, і, можливо, найважливішим у тактичному відношенні — системами ППО С-300. Це дає російському флоту можливість протиповітряної та протиракетної оборони, якої в іншому разі не існувало б.

Осборн зазначив, що триваючі зусилля Росії з відродження «Кірова» можуть вказувати на інтерес до повторного виведення можливостей ППО на море.

Наявність інтегрованих на кораблі С-300, якщо Росія успішно поверне свій клас «Кіров», вплине на рівень загрози, оскільки вона являє собою відсутню морську бойову можливість для ВМФ РФ.

Раніше, додав Осборн, росЗМІ стверджували, що інтегровані С-300 класу «Кіров» можуть відстежувати кілька цілей на висоті 30 км і на відстані 300 км.

Повернення крейсера класу «Кіров» піднімає важливі тактичні питання щодо війни в Україні. «Кіров», озброєний С-300, у Чорному морі може бути в змозі атакувати прибережні райони, що утримуються Україною, за допомогою палубних знарядь, однак українські наземні протикорабельні ракети та безпілотні катери вже по суті «очистили» прибережну зону Чорного моря від будь-якої загрозливої присутності російських ВМС, підкреслив Осборн.

«Тому, якщо «Кіров» спробує діяти в Чорному морі, щоб додати вогняної потужності росіянам, корабель, найімовірніше, буде надто вразливим для українських ракет і буде швидко знищений. Присутність С-300 у Чорному морі також, мабуть, має мало тактичного значення, оскільки наземні засоби ППО вже перекривають доступ до певних російських районів із повітря», — висловив думку Осборн.

Фахівець зазначив, що під час роботи з великою ціллю і, отже, потенційно вразливою для надводних і підводних атак, клас «Кіров» може бути добре позиціонований тільки для додавання великомасштабних вогневих засобів і ППО в середовищі з меншою загрозою.

Однак більш велике і важливе оперативне питання може стосуватися здатності інтегрованого в корабель С-300 виконувати завдання протиповітряної та протиракетної оборони. Це залежатиме від стану інтегрованих С-300 і ступеня їхньої модернізації.

Інші новини про зброю

Велика Британія та Німеччина розроблять потужну зброю, яка битиме на 2000 км. Наразі додаткових подробиць щодо термінів або бюджету проєкту немає.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua