Рік з початку війни, а тут Манхеттен, як і до війни. Коваленко пояснив, чому відключали світло у Києві

Київ зі світлом Фото: Уніан (ілюстративне)

Третій тиждень українці користуються електроприладами та цілодобово мають світло у своїх домівках, зокрема у Києві. Чому наразі відсутній дефіцит електроенергії, генеральний директор YASNO Сергій Коваленко пояснив у Telegram.

Світла не було, бо наш сусід Росія. У Росії є ракети і нема нічого людського. 16 ракетних атак по енергетиці, понад 700 ракет і дронів. Сотні прильотів. Знищено декілька ТЕС, декілька десятків трансформаторів і підстанцій",— каже Коваленко.

За його словами, в лютому енергетикам вдалося вивести з ремонтів атомні блоки і зараз 9 працюють. Тимчасово запустили деякі полагоджені підстанції. Повінь і повноводдя в річках дають додаткові мегавати гідроелектростанціям, а збільшений світловий день — це більше сонця панелям електространцій.

Енергетик зауважив, що наразі тепла зима і в квартирах киян є опалення, тож жителі менше використовують електричні обігрівачі. І оскільки "Укренерго" обмежень не ставить — тож і відключень немає.

"І це тому, що одні наші хлопці в касках б'ються з Росією на фронті, а інші наші хлопці в касках — на своїх електростанціях, греблях і реакторах. А світло в Києві — це красиво. Рік з початку війни, а тут (у Києві — ред.) Манхеттен, як і до війни",— підсумував Коваленко.

Наразі "Укренерго" не надавав обмежень споживання електроенергії на завтра, 1 березня, тож у Києві та Київській області світло відключати не планують. Про це у Telegram повідомила компанія ДТЕК.

Що відомо про ситуацію з енергопостачанням у Києві та області

Протягом кількох днів "Укренерго" не надавав обмежень споживання електроенергії. Тож планові відключення у Києві та області не застосовували.

21 лютого за дорученням "Укренерго" у Київській області мали проводитися заміри споживання електроенергії. У зв'язку із цим в області графіки відключень застосовувати не збиралися. Утім внаслідок погіршення погоди на Київщині почались аварійні відключення світла. Без електроенергії були понад 7 тисяч споживачів.

У ДТЕК повідомили, що через ремонтні роботи на електромережах 18-19 лютого у деяких районах Києва, а також на території Київської області можливі стабілізаційні вимкнення електроенергії.

Укренерго на одну добу, 17 лютого, скасував обмеження споживання електроенергії в Києві та проводило заміри потужності споживання електроенергії, щоб визначити актуальні показники. Тому у столиці світло не вимикали.

14 лютого світло у Києві не вимикали. За винятком трьох районів, де є дефіцит пропускної спроможності мереж.

Згідно з графіком "Укренерго", Київщина мала бути зі світлом увесь день 10 лютого. Однак через російську повітряну атаку зранку на Київщині 10 лютого застосовували екстрені відключення. Пізніше столиця і область повернулися до стабілізаційних графіків.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua