Ринок нерухомості та війна: чи знизять ціни на квартири у Києві

Експерт розповів про ситуацію у будівельній галузі та з новобудовами

У Києві та в Україні в цілому через воєнний стан будівельна галузь знаходиться у простої, однак ціни на квартири знижуватися не будуть. Про це в ефірі телеканалу «Київ» розповів експерт з питань нерухомості Володимир Романов, передають Pro-KYIV.in.ua.

Будівельна галузь поступово відновлюється після кризи через повномасштабне вторгнення російських військ в Україну, але в цій сфері через війну з’явилося багато проблем, зазначив експерт з питань нерухомості Володимир Романов.

«Це доволі складна логістика, багато кваліфікованої робочої сили покинуло територію України. Ті, хто є, не готові працювати за нинішні зарплатні, а ті, хто готовий, — деякі забудовники їх не розглядають, тому що не готові жертвувати своєю якістю будівництва. Частина забудовників повільно, але впевнено відновлюють роботу. Частина забудовників ще не дійшли до рішення поновлення забудови. Більше мова йде про призупинення, ніж про відновлення будівництва», — сказав Романов.

За його словами, попри те, що через війну в Україні зросли ризики для інвестування у нерухомість, зокрема — в новобудови, ціни не знизились та знижуватися не будуть з низки причин.

«Абсолютно усі будматеріали подорожчали у три-п’ять разів. Забудовник у збиток собі будувати не буде. Майже усі забудовники одноголосно кажуть, що первинка дешевіти не буде. Логісти дорожчає, будматеріали дорожчають, робоча сила дорожчає — ніяких приводів для зниження цін немає. Можливо якесь зниження цін в зазначений час, коли зовсім ніхто нічого купувати не буде, і забудовник зрозуміє, що потрібно хоч щось продати, ніж простоювати», — прокоментував експерт.

Наразі ціни на квартири зросли на 10-15%, а у деяких сегментах ринку нерухомості — на 20%. Такі цифри об’єктивні через подорожчання будівельних матеріалів, вважає Романов.

«У нас зараз патова ситуація, тому що люди, які готові купувати нерухомість, маючи мінімальну суму грошей, наприклад, 40-50 тисяч доларів, вони чудово розуміють, що є вірогідність фізичного знищення цього житла. На жаль, так і є. Тому хтось формує відкладений попит — краще взяти в оренду і перечекати цей час, а після закінчення військових дій купити нерухомість. Божевільний відкладений попит буде, коли закінчяться військові дії», — прогнозує експерт.

Окрім того, після завершення повномасштабної війни розпочнеться будівельний бум у Києві та в Україні взагалі. Значно підвищиться інвестиційна привабливість для будівельної галузі в країні.

«Потрібно буде багато будматеріалів, потрібні будуть заводи для виробництва цих будматеріалів. Інвестиції прийдуть, а потім нерухомість почне знову дорожчати. По ринку нерухомості в нас зараз залишаються ринкові відносини — є попит, є пропозиція. Є пропозиція, а немає попиту — ціни будуть знижуватись», — підсумував Романов.

Фахівець з ринку нерухомості додав, що поки в Україні триває повномасштабна війна будь-які прогнози не можуть бути точними та взагалі прогнозувати щось складно через постійні зміни на фронті.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
PRO-KYIV.in.ua