Різдвяне світло: швейцарський художник «підсвітив» будівлі у Києві

Фото: Дар’я Сидоренко / Суспільне

У Києві розпочався мистецький світловий тур відомого швейцарського художника Геррі Хофштеттера "Різдвяне світло для надії", під час якого він підсвічуватиме відомі будівлі та пам’ятники міста.

Про це повідомляє кореспондент Суспільного.

Фото: Дар’я Сидоренко / Суспільне

Хофштеттер приїхав в Україну з невеликою командою з чотирьох осіб і власним електрогенератором, щоб здійснити світло-мистецький світловий тур на три різдвяні вечори 23, 24 і 25 грудня в Києві та околицях. Ілюмінації відбуватимуться щовечора з 16:00 до 22:00.

"На жаль, багато людей не можуть відсвяткувати Різдво в повній мірі. Тур покликаний показати всьому світу та дати надію, що все буде добре",— каже Хофштеттер.

В перший день планується підсвітити Андріївську церкву, Національний музей історії України, дзвіницю Михайлівського Золотоверхого монастиря, будівлю Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка та дзвіницю Софійського собору.

Фото: Дар’я Сидоренко / Суспільне

Проекції митця – на різдвяну та українську тематику.

Зображення вибраних проєкцій будуть створюватися відразу під час освітлення на місці у вигляді NFT та розміщуватимуться на платформі Opensea NFT під керівництвом Хофштеттера, а виручені від продажу робіт кошти підуть на наступну акцію митця для підтримки України.

"У нас одна планета, тож мова культури — це єдина мова, якою повинні спілкуватися усі між собою",— зазначив Хофштеттер.

Фото: Дар’я Сидоренко / Суспільне

Проєкт створили за підтримки посольства Швейцарії в Україні, Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства внутрішніх справ України та Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти.

Фото: Дар’я Сидоренко / Суспільне

"Зображення з проєкцій транслюватиметься в прямому ефірі й таким чином картинки потраплять на фронт до українських захисників в окопах, а також до будинків і сховищ українців", – зазначили в Міністерстві культури та інформаційної політики України.

Що відомо про Геррі Хофштеттера

Геррі Хофштеттер — всесвітньо відомий митець зі Швейцарії. Своїми роботами він хоче довести, що варто жити, щоб підтримувати та захищати планету Земля та її довкілля.

Його відомими роботами є, наприклад, освітлення гори Маттерхорн у Швейцарії як акція солідарності у глобальному карантині 2020 року через COVID-19. Він прожив біля підніжжя Маттерхорну 5 тижнів і щовечора виставляв прапор країни, яка особливо постраждала від пандемії.

У 2012 році, щоб відзначити соті роковини аварії на "Титаніку", художник зі світла зробив проєкцію лайнера у його оригінальному розмірі на гігантському айсбергу в Арктиці. Це було зроблено на місці, де затонув "Титанік". Освітлення ввімкнулося в ту хвилину, коли, згідно з історією, почалася трагедія.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua