Робота в Києві: скільки можна заробити та які ціни на таксі у столиці

Як війна вплинула на столичних перевізників

Ринок пасажирських перевозок у Києві зазнав значних змін під час повномасштабної війни в Україні. Про роботу в таксі в ефірі телеканалу «Київ» розповів голова Української таксомоторної асоціації Андрій Антонюк, передають Pro-KYIV.in.ua.

За словами експерта, до повномасштабної війни заробіток таксистів у Києві був в рази вище. Зараз водій таксі у столиці може заробити максимум 25 тисяч гривень на місяць.

«Ринок просів, просів в рази, мінімум — в два рази. В Києві стало менше людей. Стало менше платоспроможних людей, а такі люди є основними пасажирами, тому сьогодні заробітки приблизно від 10 до 20-25 тисяч гривень на місяць. Раніше вони були в рази більшими», — сказав Антонюк.

Для хороших заробітків потрібно мати автомобіль високого класу, який також має бути економічним в обслуговуванні, зазначає експерт.

«Зараз попит на перевізників набагато більший, ніж кількість пасажирів. Багато в Києві є переселенців, які приїхали зі сходу, з півдня України. Вони приїхали своїми автомобілями. Є навіть цілі служби таксі, таксопарки, які евакуювалися до Києва. Це все збільшило пропозицію на перевізників. В свою чергу це зменшило ціну, що дуже погано для ринка», — заявив голова Української таксомоторної асоціації.

На його думку, невисокі ціни на таксі у Києві протримаються недовго. Зараз на тарифи таксі впливають багато чинників, зокрема — багато нових учасників ринку пасажирських перевезень.

«Поки вони не ремонтують машини, можуть тримати недорогу ціну. Через один-два місяці це скінчиться — машини треба буде ремонтувати. Курс долара скочив, купити запчастини — проблема, доставка — проблема. Поки що тимчасово ціни на таксі дуже низькі в Києві», — пояснив експерт.

Керівник Української таксомоторної асоціації додав, що з вересня та взимку ціни на таксі у Києві однозначно зростуть. На його думку, нормальна ціна проїзду одного кілометра в таксі — це вартість одного літра палива:

«Якщо ми не будемо брати бензин по 48-50 гривень за літр, а візьмемо один літр газу — 28 гривень, то нормальна ціна має бути 28 гривень за кілометр. Сьогодні в Києві є ціна від 8 до 20 гривень за кілометр. За 20 гривень вас будуть везти на той же вокзал на BMW«.

Зростання цін на таксі у Києві експерт прогнозує поступове. Зараз середня вартість проїзду в таксі у столиці до 10 кілометрів вартує близько 150 гривень. Восени мінімальна ціна може зрости до 180-200 гривень, але це не вирішить проблеми перевізників. 

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
PRO-KYIV.in.ua