Росія може втратити «ворота» експорту нафти – OSINT-аналітик

Атака на комплекс «Шесхаріс» показала РФ, що вона може втратити можливість експортувати нафту.

ua.depositphotos.com

Атака на нафтогавань «Шесхаріс» поблизу Новоросійська, у якій Росія звинувачцє морський дрон ЗСУ, є важливою з точки зору експорту російських нафтопродуктів. Вона дає РФ зрозуміти, що та може втратити можливість експорту енергоресурсів морем. 

Як заявив OSINT-аналітик InformNapalm Антон Павлушко, комплекс у бухті Новоросійська є одним із найбільших комплексів «Транснєфті» на півдні Росії.

«Виглядає так, що український морський дрон може діставати до Новоросійська. Зранку частина російський ЗМІ розказувала, що атака на нафтобазу «Транснєфті» в порту була, інша частина все спростовувала. Але якийсь вибух вночі десь о 3-й таки був. І ось вже з’явилось відео. Дійсно, вибух був», – зазначив Павлушко. 

Відео дня

Водночас у самій компанії активно заперечують версію з атакою дронами. 

«Чому «Транснєфть» так активно виступає проти версії про атаку дронами? Бо їх комплекс у бухті Новоросійська є одним з найбільших на півдні Росії. Такі собі ворота російського нафтового експорту у світ. Ворота поступово зачиняються санкціями, але на всяк випадок у вигляді цвяхів в них постукав ще й український дрон», – додав Палушко.

Аналітик наголосив, що від берега до терміналів – приблизно 30 метрів.

«Атака зухвала. В принципі рано чи пізно може вийти повне «відключення» порту від експорту. Цього разу атакували сам нафто-переливний комплекс. Це ще не атакували самі танкери – там взагалі вистачить і такого вибуху. Росіяни атакують критично важливу інфраструктуру в Україні – у відповідь можуть втратити свої експортні ворота у світ», – резюмував аналітик. 

Путін втрачає позиції на світовій арені – ЗМІ

«Світ тиранії»: у США пояснили необхідність допомагати Україні у війні проти РФ

У Пентагоні заявили, що результат війни в Україні стане вирішальним для цілого століття

Японія розглядає питання про зняття ембарго на експорт зброї через Україну

Морські дрони на війні в Україні

У жовтні 2022 року за допомогою морських дронів було атаковано кораблі Чорноморського флоту РФ у Севастопольській бухті в тимчасово окупованому Криму. Після цього активність Чорноморського флоту РФ в Криму помітно знизилася.

11 листопада президент України Володимир Зеленський ініціював збір коштів на перший у світі флот морських бойових дронів. Планується придбати 100 зразків, а вартість одного з них – 10 мільйонів гривень. 

Пізніше стало відомо, що перший морський безпілотник, який закупили в межах платформи United24, назвуть «Херсоном». Маленькі та швидкі, дрони здатні успішно атакувати російські кораблі вартістю сотні мільйонів доларів на відстані сотень кілометрів від берега.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua