Росія випробовує новий дрон-камікадзе: експерт оцінив загрозу

Російські війська активно використовують БПЛА «Ланцет» у зоні бойових дій.

Антидронова рушниця у ЗСУ / фото УНІАН (В’ячеслав Ратинський)

Росія збирається випробувати на полі бою дрон-камікадзе «Ланцет-ЗМ» найближчим часом, повідомив в Telegram військовий оглядач Олександр Коваленко.

«Ланцет-ЗМ» відрізняється від вже знайомого всім «Ланцета», російські окупанти внесли до нього зміни, покладаючись на досвід застосування БПЛА по Україні у 2022 році.

Основна відмінність дрона-камікадзе «Ланцет-3М» від ранніх версій — наявність більш руйнівної кумулятивної бойової частини, зміна структури планера, а також застосування сучаснішої оптики, сказав Коваленко.

Відео дня

Оглядач справедливо поцікавився, завдяки яким запчастинам окупанти змогли провести таку модернізацію, особливо оптики.

Згадки про «Ланцет-ЗМ» з’явлились у російських новинах ще у грудні 2022 року. Щоправда, тоді пропагандисти не змогли описати його «характеристики», посилаючись на засекречення даних.

Разом з тим, перші БПЛА Ланцет-ЗМ були помічені російськими пропагандистами на фронті в січні 2023 року.

Швейцарія утилізує робочі зенітні ракети, які могли б закрити українське небо – ЗМІ

«Схрестили їжака з носорогом»: експерт прокоментував останню «новинку» армії РФ

Україна і союзники обговорили потребу ЗСУ у далекобійних системах

БПЛА «Ланцет» на війні в Україні — що відомо

Російські війська активно використовують БПЛА «Ланцет» у зоні бойових дій з 2022 року, іноді безпілотники залітають углиб фронту. Військові постійно доповідають про їхнє знищення.

Ланцети — це баражуючі боєприпаси, тобто дрони, здатні тривалий час кружляти в повітрі, відстежувати ціль і атакувати, стрімко пікіруючи на неї.

Максимальна швидкість дрона-камікадзе останньої модифікації («Ланцет-3») становить 110 км/год при горизонтальному польоті і 300 км/год при атаці на ціль. Дальність дії — 40-50 км. Сам БПЛА важить близько 12 кг, з яких бойова частина (осколково-фугасна) — до 5 кг. Такий апарат може бути в повітрі близько години.

Дрон-камікадзе часто використовується окупантами у парі з російським розвідувальним БПЛА «Орлан». Він визначає мету, а «Ланцет» її уражає.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua