Росія заблокувала підсумковий документ конференції з ядерного договору: що сталося

Представник РФ заявив, що «цьому документу немає консенсусу»

РФ заблокувала підсумковий документ конференції щодо ядерного договору через ЗАЕС / фото УНІАН, Анатолій Мудрик

Російська Федерація заблокувала угоду за заключним документом конференції Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Документ критикує захоплення російськими окупантами атомна електростанція в Енергодарі.

Про це повідомляє Associated Press.

За словами заступник директора Департаменту нерозповсюдження і контролю над озброєннями МЗС РФ Івана Вишневецького, «на жаль, по цьому документу немає консенсусу». Він заявив, що багато країн не згодні з «цілим безліччю питань» в проекті документа.

Відео дня:

Відзначається, що в документі мінімум три згадки про Запорізьку АЕС. У ньому виражається «серйозна заклопотаність» через безпеку, військові дії на станції і втрати українською владою контролю над об’єктом. У проекті висловлюється підтримка зусиллям МАГАТЕ щодо візиту місії на станцію.

Ситуація на Запорізькій АЕС — що відомо

Російські окупанти захопили ЗАЕС та Енергодар 4 березня. З тих пір РФ відмовляється від пропозиції створити демілітаризовану зону навколо ЗАЕС.

У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України заявили про високу ймовірність скоєння окупантами масштабного теракту на Запорізькій атомній електростанції. Крім цього, російська сторона заявила, що станція замінована і може бути підірвана.

25 серпня Державна інспекція з ядерного регулювання України заявила про знеструмлення ЗАЕС — сталося відключення останньої з чотирьох повітряних ліній через що шостий енергоблок станції відключився від енергомережі.

Зараз Запорізька АЕС знову підключена до української енергомережі і виробляє електроенергію для потреб країни.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
PRO-KYIV.in.ua