Росіяни палили шини в Севастополі, щоб відвернути увагу від ударів по кораблях — аналітики

У місті навіть ввели заборону на публікацію відео з камер спостереження, коли в мережу злили кадри точного удару надводного безпілотника по пришвартованому кораблю.

OSINT-дослідники підтверджують, що військові «на навчаннях» палили шини / twitter.com/GeoConfirmed

Чорний дим у Севастополі 29 жовтня не був пов’язаний з військовими навчаннями.

Про це йдеться у звіті OSINT-спільноти GeoConfirmed в Twitter.

Під час атаки на стоянку військових кораблів Чорноморського флоту в Севастопольській бухті в мережі з’явилися фото стовпа густого темного диму, що піднявся.

Відео дня

Пізніше окупаційна влада заявляла, що дим пов’язаний з військовими навчаннями. Кремлівські пропагандисти оперативно зняли відповідний ролик. 

Скріншот

OSINT-дослідники підтверджують, що військові «на навчаннях» палили шини, але це є нелогічною дією, коли по вашому флоту завдають ударів. 

«Але навіщо вам навчання з купою диму, коли ваш флот атакували? Єдина причина, через яку ви це зробите, — відвернути увагу від атак», — пишуть аналітики.

twitter.com/GeoConfirmed

Того ж дня «влада» Севастополя закликала жителів не тиражувати фото і відео роботи ППО, щоб «не допомагати ворогові». 

У місті навіть ввели заборону на публікацію відео з камер спостереження, коли в мережу злили кадри точного удару надводного безпілотника по пришвартованому кораблю. 

Вибухи в Криму

29 жовтня у Севастопольській бухті прогриміли вибухи. Окупаційна влада стверджувала, що ЗС РФ збили всі БПЛА, які атакували стоянку кораблів.

Пізніше з’явилася інформація про пошкодження чотирьох кораблів, в тому числі «Адмірала Макарова», який атакував «Калібрами » українські міста. Росія стверджує, що пошкодження отримав тільки тральщик «Іван Голубець». 

Увечері того ж дня Росія заявила про вихід з «зернової угоди». Глава МЗС Дмитро Кулеба відповів, що Москва давно планувала зірвати угоду.

За словами українського президента Володимира Зеленського, Росія почала загострювати продовольчу кризу ще у вересні, коли заблокувала рух суден із зерном. РФ щонайменше двічі завдавала ударів по ВМС України, які гарантували безпеку зернового коридору.

У перші дні дії угоди Росія завдала ударів по українських портах, цілячись в зерносховища. Відтоді Москва неодноразово шантажувала Захід «голодом» через постачання Україні зброї для самозахисту. 

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua