Аналітики відзначили, що об’єкт був знищений з використанням лише БПЛА, тоді як раніше для таких цілей використовували HIMARS.
Експерти відзначили малу точність РЛС, якою вихваляються росіяни / колаж УНІАН, фото «Досье Шпиона»
Російська радіолокаційна станція «Небо-СВУ», яку нещодавно знищили українські безпілотники на окупованій Херсонщині, має «доволі малу» точність виявлення цілей у метровому діапазоні, пишуть експерти Defence Express і наголошують, що про цю особливість станції росіяни зазвичай мовчать.
Аналітики відзначили окремо той факт, що об’єкт був знищений з використанням лише БПЛА, адже раніше, стверджують, цілі такого класу зазвичай уражались засобами типу HIMARS.
Також Defense Express наголосило, що ураження РЛС «Небо» відбулося вже не вперше. У серпні 2022 року на південному напрямку була знищена одна з перших станцій такого класу.
Відео дня
Експерти розповіли про види цих РЛС, які використовують антени з фразованими решітками й працюють у метровому діапазоні хвиль.
Читайте також:
Литва передала Україні новий пакет допомоги: що туди увійшло
Україна вдосконалює ракетне озброєння: експерт назвав перспективні зразки
США шість разів втрачали свою ядерну зброю: як і коли це відбувалося
«Останнє, як декларується, дозволяє їм виявляти літаки, вироблені за технологією стелс. Вони призначені для огляду повітряного простору та виявлення повітряних цілей на значних відстанях та передачі цілевказання на інші засоби ППО, працюючи у єдиній інформаційній системі», — розповіло видання.
Військові аналітики пишуть, що перша РЛС цього сімейства, «Небо» 55Ж6, з’явилась у радянській армії ще у 1986 році.
«Фактично існує дві «гілки» цих станцій — для повітряних сил у малорухомому варіанті. Це перша «Небо», «Небо-У», «Небо-УМ» та «Небо-Т», яка з’явилась на початку 2020-х років. Одна від одної вони відрізняються, в першу чергу, ступенем цифровізації, чутливості та стійкості до завад», — зазначили вони.
Зазначається, що у першій версії ця РЛС була двокоординатною, тобто не могла виявляти висоту цілі. Нова ж версія стала трикооридинантною.
«»Небо-СВУ» постачається до російської армії з 2017 року. Для неї задекларована повністю цифрова обробка сигналів та висока стійкість до завад, а також здатність зафіксувати малопомітний літальний апарат із ефективною площею розсіювання на рівні 0,1 м² на дальності 100 км», — розповіли аналітики.
Вони зауважили, що росіяни «активно вихваляються тим, що дальність виявлення цілей у «Небо-СВУ» складає до 360 км відносно цілей, які знаходяться на висоті 20 км».
«У випадку їх висоти у 10 км дальність, як зазначається у її публічних характеристиках, падає до 270 км, а для об’єктів на висоті 500 метрів — лише 60 км», — пояснюють експерти.
Defense Express помітили, що «росіяни хоч і дуже люблять згадувати про можливість метрового діапазону виявляти літаки типу стелс», але не згадують, що «точність РЛС у такому діапазоні доволі мала».
Ураження російської РЛС «Небо»: що відомо
Як повідомляв раніше УНІАН, 18 січня ЗСУ рознесли російську радіолокаційну станцію на окупованій частині Херсонської області.
За даними Telegram-каналів, станція належала одному з підрозділів 90-ї зенітної ракетної бригади 49-ї загальновійськової армії Сухопутих військ РФ.
В атаці задіяли три ударні безпілотні літальні апарати. За попередньою оцінкою, станція не підлягає відновленню.