Розкрадання на відбудові Макарівського ліцею: розслідують дії чиновника і керівниці підрядної фірми

Ліцей у Макарові. Фото: Поліція Київської області

Працівники прокуратури скерували до суду справу про фінансові зловживання під час відбудови зруйнованого росіянами Макарівського ліцею на Київщині. Під підозрою — інспектор відділу технагляду одного з департаментів Київської обласної державної адміністрації і директорка підрядної фірми, що займалась будівництвом.

Про це повідомляє поліція Київщини та Київська обласна прокуратура.

За версією слідства, підозрювані задля власної вигоди підробили документи і привласнили бюджетні кошти, виділені на відновлення освітнього закладу в Бучанському районі.

У травні 2022 року Київська ОВА підписала з підрядною організацією договір про виконання поточного ремонту ліцею в Макарові.

Будівельні роботи не були виконані в повному обсязі. Однак інспектор технагляду підписав акт приймання робіт із завищеною вартістю ремонту. За даними правоохоронців, до оборудки причетна і 30-річна директорка підрядної організації, що проводила відновлювальні роботи.

На підставі підписаних актів приватній фірмі перерахували бюджетні кошти за ремонт ліцею. Відповідно до висновку судових будівельно-технічних експертиз, вартість невиконаних робіт становить 135 тисяч гривень.

Слідчі повідомили фігурантам про підозру за ч. 1 ст. 366Службове підроблення, ч. 4 ст. 191Розтрати чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчиненого в умовах воєнного стану КК України. Правопорушникам загрожує до 8 років позбавлення волі.

Що відомо про перевірки процесів відбудови Київщини

Київська ОВА ініціює перевірку всіх тендерів та закупівель з відбудови інфраструктури регіону, аби виявити можливу корупцію. Правоохоронці перевірять кожну громаду, замовників, підрядників, які працювали над проєктами відновлення та здійснювали технічний нагляд.

На Київщині створять Каталог відновлення області. Будуть доступні дані про більше тисячі об'єктів, які відновлювали коштами з резервного держбюджету протягом 2022 року. Такий каталог має забезпечити більшу прозорість під час відбудови.

Станом на початок серпня 2023 року у Київській області відновили повністю та частково із забезпеченням життєдіяльності понад 12,5 тис. об'єктів, які були пошкоджені внаслідок російської військової агресії.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua