Розпочато процедуру створення головного військового кладовища на околиці Києва

Розпочато процедуру створення головного військового цвинтаря на околиці Києва.

Розпочато процедуру створення головного військового цвинтаря на околиці Києва. Фото: telegraf.com.ua

Національний військовий меморіальний цвинтар у Києві перебуватиме у Биківні. Так вирішила Київрада.

Київрада сьогодні, 20 квітня, проголосувала за виділення землі під цвинтар. Таким чином розпочала процедуру створення Національного військового меморіального цвинтаря у Биківні.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Як повідомляє мер міста Віталій Кличко, столиця всіма способами допомагатиме створенню головного військового меморіалу України. Попереднє рішення про розміщення військового кладовища на Лисій горі викликало протести громадськості і тому було скасовано.

У Биківні у власності Києва – 8 гектарів землі. Сьогоднішнім рішенням Київради її вже виділено для створення цвинтаря. Поруч для тих же цілей – ще близько 90 гектарів, але ця земля вже – державна, і рішення про виділення її ухвалюватиметься на рівні уряду.

Згідно з планом, площа Національного військового меморіального цвинтаря становитиме майже 100 гектарів.

Нагадаємо, військовий цвинтар буде створено поряд із Національним історико-меморіальним заповідником «Биківнянські могили». «Биківнянські могили» знаходяться на Броварському шосе, між метро «Лісова» та містом Бровари. Розміщення військового кладовища поряд із похованням репресованих — це виглядатиме символічно, вважають в Інституті Національної пам’яті, який підтримує саме цю локацію.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua