Будівля Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії. Фото: Прокуратура Києва
Мова про будівлю Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії, що на Харківському шосе у Дніпровському районі.
Охоронний договір на будівлю Інституту складено завдяки реагуванню прокуратури.
Дніпровська окружна прокуратура міста Києва влітку цього року звернулась до суду із позовом, і якому просила суд зобов’язати укласти охоронний договір на будівлю Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії. Ця будівля внесена до Переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини столиці.
Цей об’єкт знаний тим, що по центру головного фасаду будівлі розміщено мозаїчне панно «Природа і люди» із зображенням великої кольорової квітки, в центрі якої дві жіночі постаті — уособлення науки і природи (художники І. Кириченко, Р. Кириченко та С. Кириченко). Також у цьому інституті працював вчений В. Гутиря, основні праці якого присвячено дослідженню нафти родовищ України.
«Будівля Інституту — об’єкт культурної спадщини — належать на праві власності державі в особі Національної академії наук України та закріплений на праві оперативного управління за Інститутом біоорганічної хімії та нафтохімії», — йдеться у повідомленні прокуратури Києва.
Зазначається, що тривалий час науковці та уповноважені органи не укладали охоронний договір із Департаментом охорони культурної спадщини КМДА, що створювало реальні ризики неправильної експлуатації будівлі, пошкодження чи руйнування унікального об’єкта.
Під час судового розгляду справи за позовом прокуратури Інститут хімії таки уклав охоронний договір на пам’ятку культурної спадщини, чим фактично виконав позовні вимоги окружної прокуратури.
У прокуратурі зазначили, що й надалі вживатимуть заходів із захисту інтересів територіальної громади міста Києва щодо інших об’єктів культурної спадщини.
Читайте також: «З бульвару Тараса Шевченка приберуть „залишки“ леніна».
Катерина НОВОСВІТНЯ