Розвідка Британії розкрила, чому РФ обрала Генічеськ для воєнного командування

Генічеськ має гарне розташування для координації дій проти потенційних українських загроз як з міста Херсон на заході, або через Мелітополь з північного сходу.

Окупанти були змушені відступити на півдні / фото ua.depositphotos.com

Росія перенесла воєнне командування в окуповане місто Генічеськ, бо воно нині розташоване поза зоною досяжності української артилерії.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані розвідки у Twitter.

Зокрема, до 12 листопада російська армія майже точно завершила виведення сил, які утримували західний берег річки Дніпро на Херсонщині.

Відео дня

«Із залишенням міста Херсон, Росія зробила місто Генічеськ на Азовському морі «тимчасовою столицею» окупованого регіону. Росія також, імовірно, передислокує підрозділи воєнного командування в район Генічеська», — сказано у британському зведенні.

«Вибір цього району як командного вузла натякає на пріоритети і занепокоєння російського командування, оскільки вони закріплюють свою оборону на півдні України», — заявляють британські розвідники.

Зокрема, Генічеськ має гарне розташування для координації дій проти потенційних українських загроз як з міста Херсон на заході, або через Мелітополь з північного сходу, а також щоб отримувати підкріплення з окупованого Криму.

«Перш за все, наразі це місто поза зоною досяжності українських артилерійських систем, які завдали важкої шкоди російським польовим командним постам», — йдеться у зведенні.

Ситуація у Херсонській області

Довідка УНІАН. Українські військові 11 листопада зайшли у Херсон, який був окупований в перші дні повномасштабної війни РФ проти України.

13 листопада в оперативному командуванні «Південь» повідомили, що з початку тижня на правому березі Дніпра деокуповано 179 населених пунктів, зокрема міста Херсон та Снігурівка Миколаївської області. У звільнених населених пунктах проводяться стабілізаційні заходи, працюють сапери. Також в оперативному командуванні зазначили, що на звільнених територіях окупанти замінували багато об’єктів.

За даними Генштабу, у Каховці, Таврійську та Новій Каховці зменшується кількість особового складу російських окупаційних військ.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua