Розвідник, бомбардувальник та логіст: у США створили новий потужний дрон

С-100 може швидко доставляти ліки, боєприпаси, акумулятори на далекі відстані.

Також новий американський БпЛА може може виконувати функції українського бомбардувальника-дрона «Баба Яга» / колаж УНІАН, фото Performance Drone Works, ua.depositphotos.com

Американська компанія Performance Drone Works (PDW) створила багатоцільовий безпілотник C-100, який має багато нових можливостей. Це зокрема стало можливим завдяки генеральному директору та співзасновнику компанії Райану Г’юрі, пише Forbes. 

Райан бачить у дронах трансформаційний потенціал. За його словами, це, ймовірно, «найбільша зміна у військово-повітряних силах з часів Другої світової війни». Також він підкреслив те, які дрони стали незамінними під час війни в Україні. 

«С-100 був спроєктований за зразком рюкзака», — розповідає гендиректор компанії.

Відео дня

Зокрема безпілотник створювали таким чином, аби його можна було легко переносити одному військовому. Розробникам вдалося створити квадрокоптер зі складними роторами, який може нести 5 кг навантаження та перебувати в польоті до 74 хвилин. 

Багатоцільовий безпілотник C-100 / фото Performance Drone Works

«Ми можемо виконувати розвідувальні, спостережні і розвідувальні місії за допомогою сучасних сенсорів. Ми можемо коригувати вогонь артилерії, ми можемо позначати цілі за допомогою лазерного цілевказівника. Ми можемо скидати припаси або бомби. І ми можемо діяти як літаючий авіаносець», — зазначає Г’юрі.

Завдяки великому корисному навантаженню на С-100 можна встановити камери з потужним зумом, що дозволяє виявляти цілі за багато кілометрів, а також лазерні цілевказівники для наведення «розумних» бомб, які є дуже важкими для менших дронів.

Також С-100 може швидко доставляти ліки, боєприпаси, акумулятори, їжу та воду на віддалену відстань. 

Крім того, С-100 може виконувати функції українського бомбардувальника-дрона «Баба Яга». Американський безпілотник, як і український, може встановлювати міни в тилу противника. Порівняно з «Бабою Ягою», С-100 не буде розраховувати на імпровізовані боєприпаси, які виготовлені з підірваних вибухових речовин. 

«Ми працюємо безпосередньо з розробниками боєприпасів, які створюють нове покоління боєприпасів для безпілотників. Деякі з боєприпасів, які ми маємо, є передовими і забезпечують набагато більший ефект при меншому об’ємі», — додає Г’юрі.

Читайте також:

«Це серйозний удар»: експерт пояснив, у чому цінність знищеної РЛС Росії «Небо-М»

У Південній Кореї розробили міні-версію «шахеда» (фото)

«‎Вбивця ворожих кораблів»‎: Британія спустила на воду свою найсучаснішу атомну субмарину (фото)

Дрони на війні в Україні

Раніше експерт з авіації Анатолій Храпчинський розповів, як українські військові боротимуться з російськими дронами, що працюють на оптоволокні. За його словами, вже є певні напрацювання та пропозиції щодо протидії таким безпілотникам. 

Водночас аеророзвідник ЗСУ Ігор Луценко заявив, що в Україні спостерігається «колосальний» дефіцит розвідувальних дронів. Також він розповів, яка зараз ситуація з основними дронами тактичної розвідки типу «Мавік».

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua