Навіть російські пропагандисти в шоці від того, який вигляд мають «звільнені території».
Попасна — одне з багатьох міст Донбасу, яке вже не підлягає відновленню / колаж УНІАН, кадри з відео
Російські «асвабадітєлі» навіть не намагаються налагодити нормальне життя для вцілілих людей у зруйнованих російською армією і після нею захоплених містах Донбасу. Про це розповів український журналіст Денис Казанський, який збирає свідчення про життя на окупованій території.
Так, журналіст звернув увагу на репортаж російських пропагандистів із міста Попасна в Луганській області. У ролику прямо йдеться про те, що місто, як було зруйноване і захоплене в перші тижні російського вторгнення, так досі й залишається в руїнах, хоча на сьогодні — це глибокий тил російської армії.
Якщо до повномасштабного вторгнення РФ у місті мешкало понад 20 тисяч людей, то зараз близько 400. Усі вони туляться в більш-менш уцілілих приватних будинках, тому що всі багатоповерхівки зруйновані, комунальної інфраструктури в місті просто немає і ніхто не намагається її відновлювати.
Відео дня
При цьому, як розповідають місцеві жителі, що залишилися, допомога від держави-окупанта мінімальна.
«Нам дають дві буханки на людину на тиждень», — розповідає в репортажі літній чоловік. Це зізнання старого так вразило російського пропагандиста, що той сам порівняв це з пайком у «блокадному Лєнінградє».
© скріншот
© скріншот
© скріншот
За словами Казанського, частину жителів (пенсіонерів та інвалідів) росіяни все ж переселили в інше місце — окуповане з 2014 року місто Брянка. Там їх розмістили в «старий напівпокинутий» гуртожиток без опалення та електрики. Журналіст наводить відео зі скаргами цих людей на холод, відсутність електрики і загалом жахливі умови перебування.
«Ви б подивилися, які ліжка розламані — на чому ми спимо. Нам жодного ліжка не дали, ми всі ці ганчірки купуємо. Нам ніхто нічого не дав», — скаржиться 86-річна жінка.
Життя в окупації
Як писав УНІАН, на окупованих територіях Росія несамовито намагається знищити всі сліди української ідентичності. Тих, хто висловлює найменшу незгоду з окупаційним режимом, піддають суворим покаранням. Люди бояться спілкуватися з незалежними журналістами навіть анонімно.
Також ми розповідали, що жителі окупованих територій бояться закінчення війни на поточному статусі-кво. В їхніх очах остаточне закріплення Росії там виглядатиме як перемога зла.