Sea King для України: експерт розкрив головний «сюрприз» британських вертольотів для ЗСУ

Sea King можуть застосовувати торпеди Mk-46 і глибинні торпеди для ураження підводних об’єктів.

Британія передала Україні три таких вертольоти / скріншот

Британські вертольоти Sea King, які Лондон передає Україні, не просто транспортний засіб, але ще і протикорабельний комплекс.

Як пише військовий оглядач Олексій Коваленко, вказані вертольоти призначені не тільки для пошуку, але для знищення підводних човнів. «Sea King можуть застосовувати як торпеди Mk-46 і глибинні торпеди для ураження підводних об’єктів, так і ракети AGM-65 Maverick — для ураження надводних об’єктів, що робить його таким собі повітряним протикорабельним комплексом. І в наших реаліях це дуже актуально, адже простори Чорного моря продовжують непомітно борознити ПЧП проекту 636 «Варшав’янка», — поділився Коваленко.

Вказані субмарини можуть підходити до українського узбережжя, на відміну від кораблів, на максимально допустиму відстань і здійснювати пуски КР «Калібр» з підводного положення.

Відео дня

«До слова, сьогодні у ході ракетного удару по Україні здійснювалися пуски КР «Калібр» саме з Варшавянок. А тому, відчуваю стійку надію, що саме Sea King може в доступному майбутньому відкрити рахунок потопленим у Чорному морі «Варшав’янкам».

У Франції допустили поставку винищувачів в Україну та назвали умову

Іспанські Leopard 2 доведеться відремонтувати перед відправкою Україні

Канада передасть Україні чотири танки Leopard 2

Sea King для України — що відомо

У листопаді 2022 року Британія офіційно оголосила про передачу Україні пошуково-рятувальних вертольотів Sea King. Перший вертоліт прибув в Україну вже того ж місяця. Українські екіпажі протягом шести тижнів навчалися польотам і обслуговуванню Sea King.

Нещодавно стало відомо про перекидання ще одного вертольота.

Залежно від модифікації, вертоліт здатний виконувати як бойові завдання зі знищення підводних човнів, так і рятувальні місії в морі.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua