Сербія і Косово погодили план щодо нормалізації відносин — Боррель

Сторони повністю зобов’язалися дотримуватись усіх статей угоди.

Сербія і Косово погодили угоду про нормалізацію відносин / фото ua.depositphotos.com

Високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що президент Сербії Александр Вучич і прем’єр-міністр частково визнаного Косова Альбін Курті погодили угоду про нормалізацію відносин між країнами. Це сталося під час переговорів, які пройшли у Північній Македонії.

«Косово і Сербія погодили Імплементаційний додаток до Угоди на шляху до нормалізації відносин», – написав Боррель у Twitter.

За його словами, країни повністю зобов’язалися дотримуватись усіх статей угоди та виконувати відповідні зобов’язання швидко та сумлінно.

Відео дня

Винищувачі НАТО вдруге за тиждень перехопили літаки РФ біля Естонії (фото)

США почали депортувати росіян, які просять притулку — The Guardian

Японія і Німеччина вирішили посилити санкції проти Росії

Відносини між Сербією та Косовом

Косово проголосило свою незалежність від Сербії у 2008 році. Цей факт визнали 97 з 193 країн-членів ООН та 22 з 27 країн-членів ЄС. Водночас Україна так і не визнала незалежність Косова і вважає цей регіон частиною Сербії.

Влітку 2022 року на кордоні між Косовом та Сербією сталися сутички, також лунали постріли. Зазначалося, що причиною цьому стали нові правила проїзду в Косово. Тоді рішення про впровадження нових правил відтермінували на 1 місяць.

У грудні відносини між Косовом та Сербією знову загострилися. Влада Косова перекрила головний перехід на кордоні з Сербією після того, як протестувальники заблокували рух цією дорогою на сербській стороні. 

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua