Сербія не визнає результати «референдумів» на захоплених територіях України — МЗС

Голова МЗС Нікола Селакович зазначив, що ці «референдуми» суперечать Статуту ООН і загальновизнаним принципам і нормам міжнародного права.

Сербія не може погодитися з результатами псевдореферендумів / фото ua.depositphotos.com

Сербія не визнає результати псевдореферендумів на захоплених Росією українських землях, оскільки це повністю суперечить державним і національним інтересам країни.

Про це заявив міністр закордонних справ Сербії Нікола Селакович, пише місцеве видання «Политика».

Він зазначив, що «референдуми», які проводяться на окупованих українських територіях, суперечать Статуту ООН і загальновизнаним принципам і нормам міжнародного публічного права. Тож Сербія не може погодитися з їхніми результатами.

Відео дня

«З одного боку, наша принципова відданість принципам і нормам міжнародного публічного права, Статуту Організації Об’єднаних Націй, а з іншого боку, це повністю суперечило б нашим державним і національним інтересам, повністю суперечило б нашій політиці збереження територіальної цілісності та суверенітету та відданість принципу непорушності кордонів», — сказав Селакович.

Своїх не кидаємо: Путін заявив, що підтримає «референдуми» в Україні (відео)

Макрон назвав провокацією російські «референдуми» на окупованих територіях України

ЄС не визнаватиме російські паспорти, видані українцям на окупованих територіях

«Референдуми» на захоплених Росією територіях України

Як повідомляв УНІАН, російські окупанти запланували 23-27 вересня провести на захоплених частинах Херсонської, Запорізької, Донецької і Луганської областей псевдореферендуми з метою приєднання до Російської Федерації.

У зв’язку з низьким відсотком відвідування «виборчих дільниць» працівники «виборчих комісій» у супроводі озброєних окупантів збирають підписи місцевих жителів безпосередньо в місцях їхнього проживання.

У Маріуполі окупанти відправляли «мобільні бригади» для проведення «голосування» в рамках псевдореферендуму просто на робочих місцях жителів міста.

Міжнародна спільнота засудила наміри російських окупантів. Зокрема, країни «Великої сімки» і Європейського Союзу заявили, що запровадять санкції проти РФ за організацію псевдореферендумів на тимчасово окупованій території України.

Президент США Джо Байден також пообіцяв запровадити серйозні економічні санкції проти Росії у відповідь на проведення окупантами так званих «референдумів».

24 вересня у Міністерстві закордонних справ України заявили, що Україна скликає термінове засідання Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй через псевдореферендуми. В МЗС України наголошують, що РФ треба притягнути до відповідальності за спроби змінити міжнародно визнані кордони України.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua