Ботсад — улюблене місце для прогулянок багатьох киян. Фото: Борис Корпусенко
Активна взаємодія з природою, навіть у формі короткої прогулянки, сприяє виділенню ендорфінів — «гормонів щастя», що додає відчуття радості й задоволення.
Психологи програми «Ти як» підготували цікаві поради для українців як гуляти у парках, аби трохи надихнути пройтися серед природи, якщо ти в місті.
«Перевірено, усього 10–15 хвилин щодня достатньо, щоб почуватися краще. І це безкоштовно», — наголошують психологи.
Прогулянки в парках є чудовим способом знизити рівень стресу та покращити психічне здоров’я. Відвідування зелених зон сприяє розслабленню, оскільки споглядання природних ландшафтів зменшує навантаження на мозок та допомагає відновити його функції. Чисте повітря, спів птахів та шелест листя створюють заспокійливий ефект, який допомагає боротися з тривогою та покращує загальний емоційний стан. Активна взаємодія з природою, навіть у формі короткої прогулянки, сприяє виділенню ендорфінів — «гормонів щастя», що додає відчуття радості й задоволення.
Окрім цього, прогулянки на свіжому повітрі покращують концентрацію уваги та когнітивні функції, допомагаючи мозку «перезавантажитися». Вони знижують ризик депресії, сприяють підвищенню творчого мислення та загальної продуктивності. Парки також надають простір для соціальних контактів, що важливо для підтримки емоційної стійкості. Прогулянки в парках є доступним та ефективним способом покращення психічного здоров’я та загальної якості життя.
До слова, у столиці почався період цвітіння сакур і магнолій: де помилуватися квітучими рослинами.
Наталка МАРКІВ