«Щедрик» у Києві: в межах проєкту «Шукай» відкрили мініскульптурку

Мініскульптурка проєкту «Шукай!» — «Щедрик». Юлія Бевзенко/Facebook

Сьогодні, 20 грудня, у Києві відкрили мініскульптуру, присвячену культурній дипломатії. В основі ідеї роботи — "Щедрик" композитора Миколи Леонтовича.

Про це повідомляє авторка проєкту "Шукай!" Юлія Бевзенко.

Зазначається, що скульптурка стала 47 в межах проєкту "Шукай", який розповідає історії Києва через бронзові мініскульптури. Її розмістили на фасаді Міністерства закордонних справ України.

Історія "Щедрика", його творця Миколи Леонтовича, гастролів Капели Кошиця та всесвітньої популярності цього твору — це історія про тяглість Української держави крізь століття, про наш опір спробам Москви знищити нашу ідентичність, про культурну дипломатію України від часів УНР донині. Нова мініскульптура наголошує геніального "Щедрика", м'якій силі української культурної дипломатії та непереможності українського народу", — сказав міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.

Мініскульптурка проєкту «Шукай!» — «Щедрик». Юлія Бевзенко/Facebook

За словами ініціаторів створення скульптурки, "Щедрик" віщує світу українську весну, яка обов'язково прийде. Головний меседж 47-ї роботи проєкту "Шукай" наголошує на тому, що кожен українець є послом та дипломатом ідентичності.

"Культурні дипломати — це ми. Як світовий посол українського борщу шеф Євген Клопотенко, як комік Василь Байдак зі світовими турами. Я закликаю бути культурними дипломатами своїх міст і країни", — сказала Бевзенко.

Фрагмент мініскульптурки проєкту «Шукай!» — «Щедрик». Юлія Бевзенко/Facebook

Скульптурку зробили у вигляді ластівки із нотами на крилі. Пташка тримає в лапках дзвоник. Поруч із нею є кнопка, якщо на неї натиснути, то зазвучить мелодія "Щедрика".

"Історія "Щедрика" — це символ перемоги культури над часом і обставинами. Коли Україна була окупована, ця пісня підкорювала сцени Європи та світу, нагадуючи про Україну, гідність і національну ідентичність. Ми переконані, що мелодія цієї маленької пташки продовжить лунати, об'єднуючи цивілізований світ, даруючи надію і тепло в серцях. А ще, як співається в "Щедрику", бажаємо всім "мірки грошей", адже фінансова стабільність українців та України є важливою зброєю на шляху до відновлення та перемоги", — сказав меценат скульптурки Якуб Карновскі.

Скульптурку можна відшукувати за адресою: Михайлівська площа, 1, на фасаді Міністерства закордонних справ України.

Проєкт "Шукай!" — мистецький задум, що розповідає історію Києва у бронзових мініскульптурках. Його було створено для того, щоб жителі та гості міста мали можливість пізнавати історію столиці без гіда. Кожна скульптура має QR-код, який після сканування відкриває сторінку з детальною інформацією про створення витвору.

Раніше повідомлялося, що на Аскольдовій могилі встановили мініскульптуру "Герої", присвячену військовим. На ній зображений воїн, який прихилив коліно перед українським прапором. Мініатюрна скульптура розміщена на дзвіниці церкви Святого Миколая Чудотворця. Щоб роздивитися її, необхідно прихилити коліна, вшанувавши таким чином загиблих бійців.

Також у столиці є мініскульптурка, присвячена літері "Ї". Її розмістили на фасаді корпусу Навчально-наукового інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка. Ця скульптурка присвячена символу української ідентичності, без якого, зокрема, не складуться слова "Київ" та "Україна".

Ще у Києві відкрили мініскульптуру "Прочитано" — дві галочки, які присвячені прочитаним повідомленням. Її встановили біля книгарні на Хрещатику. Мініскульптуру присвятили всім, хто чекає на дві галочки довгими годинами та днями. Зокрема, рідним, які пишуть військовим та родичам на окупованих територіях.

На фасаді першого корпусу Національного технічного університету "КПІ ім. Ігоря Сікорського" є мініскульптурка "Цукровий бурячок". Вона присвячена українським меценатам-цукроварам, які долучилися до розбудови Києва на початку ХХ століття.

45-ту мініскульптуру присвятили "Київській перепічці". Вона розташована на стіні поруч із закладом швидкого харчування, що працює з 1986 року, на вулиці Богдана Хмельницького.

Читати ще

Читати ще

«Повернення додому»: у Києві відкрили бронзову скульптурку в межах проєкту «Шукай!»

Читати ще

Як український «Щедрик» підкорив світ і за що вбили Леонтовича

Топ дня

У Києві внаслідок російських обстрілів пошкоджені посольства — МЗС 20 грудня, 14:07

Удар по Києву: постраждали бізнес-центр, ресторани та костел 20 грудня, 12:48

На Київщині горів склад через уламки «шахедів»: наслідки нічної атаки на регіон Оновлено 20 грудня, 10:13

Ракетна атака на Київ: уламки впали в кількох районах, є загиблий та постраждалі Уточнено 20 грудня, 07:22

Міноборони проводить перевірку щодо інциденту за участі людей у військовій формі у Вишгороді. Про що йдеться 19 грудня, 19:25

Вибір редакції

Кличко відповів, коли розблокують рух мостами під час тривог в Києві Ексклюзивно

На Київщині занепадає маєток, де жила українська письменниця Марко Вовчок. Будівля має статус пам’ятки

Бігли військові, спортсмени та робот-пес: у Києві провели благодійний забіг Run4Victory на підтримку Нацгвардії України

У Києві відкрилася виставка «Протест/архітектура. Барикади і намети: світ і Україна»

«Мій матч за героїв»: у Києві ветерани на протезах зіграли з зірками у футбол

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua