Що означає білий хрест, який малюють на військовій техніці та постять чиновники

Що означає білий хрест, який малюють на військовій техніці та постять чиновники

Що означає білий хрест, який малюють на військовій техніці та постять чиновники — фото: tsn.ua

Після добрих новин про успішний контрнаступ ЗСУ в Харківській області багато чиновників почали публікувати білий хрест у себе в соцмережах. Також хрести помітили на військових машинах. Стало відомо, що це означає.

Як з’ясувалося, справа у історії. Єдиною бойовою відзнакою армії УНР був – «Залізний хрест» за зимовий похід та бої. Його вручали учасникам Першого зимового походу – рейду тилами більшовиків та білих у 1919-1920 роках. Нагороджених називали «Лицарями Ордену Залізного Хреста».

— «Зимовий похід» у нашій пам’яті. Осінній похід – справа справжніх героїв. Пам’ятаємо нашу історію, пам’ятаємо героїв Армії УНР, «Лицарів Ордену Залізного Хреста». Пам’ятаємо перший зимовий похід по тилам «білих» і «червоних». Нашу історію не стерти. Ми переможемо всіх ворогів. «Хрестоносці», – написав голова ВП Андрій Єрмак у себе в Телеграм-каналі після публікації хреста.

Такі хрести публікують чиновникиТакі хрести публікують чиновники

Також хрести малюють на військовій техніці –Також хрести малюють на військовій техніці – фото: tsn.ua

Крім того, рівнокінцевий хрест здавна вважається «знаменням перемоги». А ще – знаменням козацтва, українського лицарства та війська. Раніше він зображувався на печатках, козацьких прапорах і гербах козацьких полків. Наразі козацький хрест є емблемою Збройних сил України, Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Частина того, де використовується Козацький хрест в Україні -Частина того, де використовується Козацький хрест в Україні — фото: wikipedia.org

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua